СЬОГОДНІ: Четвер, 24.06.2021, 18:28

Експлуатація енергоблоку №2 Рівненської АЕС визнана можливою на наступні 10 років

Учора, 10 червня відбулося засідання колегії Держатомрегулювання України щодо результатів державної експертизи звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №2 Рівненської АЕС.

У засіданні, що відбулося у форматі відеоконференції, взяли участь фахівці Рівненської АЕС, НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, Міністерства енергетики, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Державної служби надзвичайних ситуацій, представники громадських організацій.

Ліцензія на право здійснення довгострокової експлуатації енергоблоків №№1, 2 РАЕС видана Держатомрегулюванням у грудні 2010 року, з умовою проведення переоцінки безпеки кожні 10 років. Наприкінці травня поточного року успішно проведено інспекційне обстеження щодо готовності здійснення діяльності енергоблоку №2 у понадпроєктний термін.

У ході онлайн-засідання генеральний директор підприємства Павло Павлишин розповів про стан виконання робіт із періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №2 РАЕС, зазначивши, що на енергоблоці в узгоджених обсягах виконуються усі заплановані заходи КзПБ та усунення відступів від вимог норм і стандартів з ЯРБ, усунено всі зауваження держекспертизи ЯРБ до Звіту з періодичної переоцінки безпеки блоку, а стан ядерної та радіаційної безпеки, системи поводження із паливом та радіоактивними відходами, аварійної готовності й реагування відповідає вимогам нормативно-правових актів. Атомник також наголосив, що на енергоблоці реалізовано низку заходів з підвищення рівня його безпеки, зокрема наразі триває модернізація системи поводження з транспортними контейнерами, а також виконання трьох «постфукусімських» заходів.

«Розробка матеріалів Звіту з періодичної переоцінки безпеки завершена у травні 2020 року. Він містить 14 факторів безпеки та комплексний аналіз безпеки. Представлена інформація є достовірною. Таким чином, РАЕС готова здійснювати свою діяльність на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки». Енергоблок №2 може безпечно експлуатуватися в довгостроковий період з наступною переоцінкою безпеки через 10 років», – доповів Павло Павлишин.

Під час заходу учасники обговорили стан виконання заходів з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №2 РАЕС та результати держекспертизи Звіту. За підсумками Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ, у порівнянні з результатами попередньої переоцінки стан безпеки блоку не погіршився, що обумовлено впровадженням заходів з підвищення рівня його безпеки.

Колегія Держатомрегулювання затвердила Висновок держекспертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 2 Рівненської АЕС та визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації блоку на визначених у проєкті рівнях потужності до 22 грудня 2031 року. У результаті засідання голова Держатомрегулювання Григорій Плачков привітав колектив РАЕС з проходженням періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №2. Павло Павлишин висловив вдячність за критичний підхід, проведену клопітку роботу, її оцінку і за ухвалені в підсумку рішення.