СЬОГОДНІ: Вівторок, 24.05.2022, 21:48

В «Острозькій академії» відбувся «Саміт лідерів світових держав»

31 травня о 9-й годині ранку в Національному університеті «Острозька академія» розпочав свою роботу «саміт» з участю лідерів та перших дипломатів світових держав, ролі яких виконували студенти 4 курсу факультету міжнародних відносин спеціальності «Історія та археологія».

Цей саміт був проведений у ході підсумкового семінарського заняття з курсу «Українська політика і дипломатія ХХ-ХХІ ст. у портретах» за ініціативи викладача дисципліни, доктора історичних наук, професора Володимира Трофимовича.

Метою семінарського заняття було продемонструвати засвоєні знання студентів, здобуті під час вивчення курсу, та наголосити на актуальності українського питання на міжнародному рівні. На ньому були присутні ректор Національного університету «Острозька академія» Пасічник Ігор Демидович та перший проректор Каламаж Руслана Володимирівна.

«У мене позитивне враження після нашого саміту, усі учасники вжилися у свої ролі, а присутність ректора зробила цей захід більш вагомішим для нас. Це дуже хороший досвід як для студента факультету міжнародних відносин, тому що дає змогу відчути себе справжнім дипломатом», – розповів Василь Верховцев.

Головним питанням заходу було вирішення на міжнародному рівні «воєнного конфлікту на сході України і проблеми Криму». Президент США Джо Байден підкреслив важливість цих питань і наголосив, що вони і надалі будуть підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Він заявив, що Крим – невід’ємна частина України.

Саміт проходив у три етапи:

 1. Зустріч «президента України Володимира Зеленського» та «президента Російської Федерації Володимира Путіна»;
 2. Виступ «представників»:
  України – МЗС Дмитро Кулеба
  Росії – МЗС Сергій Лавров
  Німеччини – канцлер Ангела Меркель
  Франції – президент Емманюель Макрон
  Великої Британії – прем’єр-міністр Борис Джонсон
  США – президент Джо Байден
 3. Прес-конференція у формі питання-відповіді.

«Загалом, даний захід особисто мені дуже сподобався. В першу чергу тим, що це була справді командна робота, ми розібрали ролі і кожен поставився до цього з великою відповідальністю. Класно, коли наші теоретичні знання можуть підтверджуватися на практиці. Дякую викладачу за ідею проведення даного дійства і допомогу в реалізації», – такий коментар дав студент Данило Архитко.

Протягом усього «саміту» можна було простежити як представники різних країн підтримували позицію мирного врегулювання конфлікту на сході України. Стосовно проблеми Криму, то тут однозначної позиції не було через низку причин. На завершальному етапі модераторка Альона Пузій підмітила:

«Сьогоднішня зустріч є важливою для врегулювання конфлікту на Донбасі та вирішення проблеми Криму. І хоча досягти конкретних результатів не вдалося, вже той факт, що відбулася зустріч, дає сподівання на мирне врегулювання конфлікту».

«Цікавий досвід навчання шляхом моделювання дипломатичної зустрічі найвищого рівня. Поглянути на проблеми міжнародних  відносин з позицій обох конфліктуючих сторін. Мислити і формулювати думки як політичний гравець. Особливо увійшовши в роль міністра закордонних справ ворожої до нас країни, цим самим краще осмислити методи ведення політичної шахової партії», – поділився враженнями Олександр Яремчук.

Задоволений від заходу залишився і його учасник Олександр Каричинський.

«Отримав незабутній досвід у якості перекладача на саміті, – заявив він. – Я вважаю, що це одна з найважливіших ланок у процесі міжнародних переговорів, без якої неможливо про щось домовитись».

Найголовніші моменти цієї події були зафіксовані на фото Антоном Кириловцем.

Своїми враженнями поділився і Володимир Васильович Трофимович:

«Хочу наголосити, що студенти-історики дуже відповідально та водночас творчо поставилися до проведення в такій формі практичного заняття. Воно було професійно підготовлене: проаналізовані, узагальнені й озвучені публічні виступи останніх років голів держав, урядів, міністрів закордонних справ України, Росії, США, Великобританії, Німеччини, Франції з метою максимального відтворення їх справжніх позицій щодо анексії Криму, війни на Донбасі, умов припинення вогню, виявлення розходжень між офіційними заявами і реальними діями тощо. Четвертокурсники вдало розписали ролі; добре звучали іноземні мови. Цікавими та гострими були запитання «журналістів» до учасників «саміту», виступи «експертів». Не покидала думка, що очікуваний реальний саміт у такому форматі певною мірою відбуватиметься за подібним сценарієм. Як на мене, студенти продемонстрували глибокі знання окресленої теми, вміння непогано орієнтуватися в лабіринтах світової дипломатії та щире бажання сприяти встановленню справедливого миру з цілковитим урахуванням національних інтересів України, з поверненням  у її лоно тимчасово окупованих земель і відновленням територіальної цілісності Батьківщини. Ще раз дякую усім четвертокурсникам і закликаю їх докласти зусиль, аби вступити магістеріуму де їх чекають нові цікаві предмети та нові «саміти» ».