СЬОГОДНІ: Вівторок, 24.05.2022, 21:40

Представники МАГАТЕ відвідали Рівненську АЕС

Рівненську АЕС з робочим візитом відвідали представники Міжнародного агентства з атомної енергії, яка здійснює контроль щодо застосування гарантій до ядерного матеріалу в рамках міжнародної угоди.

Візит техніків та інспектора МАГАТЕ відбувся з метою налагодження та тестування обладнання, що забезпечує виконання гарантій Агентства на вагонах для перевезення контейнерів HI-STAR.

Роботи виконувались на території нижнього майданчику ремонтно-будівельного цеху енергоремонтного підрозділу («Моноліт») та території транспортного цеху (станція «Промислова») за участю спеціалістів компанії «Holtec International» та відокремлених підрозділів Енергоатома «Атомпроектінжиніринг» і «Атомремонтсервіс». Результатом візиту стало тестове опечатування електронними печатями системи RMSA контейнерів HI-STAR на вагонах, призначених для їх перевезення, та тестове опечатування металевими печатями кришки контейнеру HI-STAR. Контроль за виконанням робіт здійснював головний спеціаліст – державний інспектор Інспекції з ядерної безпеки на Рівненській АЕС Віталій Малютяк.

За словами начальника відділу ядерної безпеки РАЕС Вадима Бориса, усі заплановані роботи були виконані вчасно та без зауважень.