СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 23:33

На Рівненщині ПЦУ не вдалося виселити двох священників УПЦ МП з церковних будинків

Настоятелі двох храмів на Рівненщині залишаться проживати разом зі своїми родинами у церковних будинках, – таке рішення прийняв Верховний суд України.

Впродовж місяця у Верховному суді України розглядали відразу дві справи , які стосуються виселення родин священників: протоієрея Ігора Гнатишина, настоятеля громади УПЦ у селі Нова Мощаниця Здолбунівського району та протоієрея Степана Корольчука, настоятеля громади УПЦ села Поліське Березнівського району.

Позови в обох випадках подали общини ПЦУ.

«Слухання по цих справах відбувались у різних судових інстанціях країни і тривали не один рік, – коментує Раїса Приходько, правозахисниця Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ. – На мою думку, ці позови є цинічними з точки зору відношення до людини і антихристиянськими, адже їх подали представники релігійних громад, наголос на релігійних , які повинні сповідувати і жити за законами Христа.»

Верховний суд України залишив без задоволення позови від общини ПЦУ села Нова Мощаниця та від громади ПЦУ села Поліське. У рішенні зазначено , що подібні намагання, щодо позбавлення родин житла, є недоцільними та такими, що не відповідають нормам і принципам установленим європейським судом.

У рішенні Верховного суду України також вказано, що воно остаточне і оскарженню не підлягає.