СЬОГОДНІ: Неділя, 22.05.2022, 16:50

На Рівненщині прихожани УПЦ МП моляться за церковною огорожею, після того як храм опечатали поліцейські

У селі Заболоття поблизу Вараша, де після релігійного конфлікту між прихильниками ПЦУ та ЦПЦ МП правоохоронці опечатали храм, віруючі УПЦ молилися за церковною огорожею, під відкритим небом.

У неділю, 16 травня релігійна громада УПЦ МП вирішила зібратися на богослужіння, незважаючи на те, що церква і взагалі вся територія храму з 10 травня перебуває поза зоною доступу: все закрито на замки, правоохоронці несуть цілодобову охорону.

«Щоб уникнути будь-яких провокацій, батюшка вирішив службу не оголошувати, ми просто передавали один одному особисто», – коментує ситуацію Михайло Гнидко, староста релігійної громади.

Незважаючи на побоювання, віруючі розповідають, що богослужіння пройшло спокійно і під пильним наглядом правоохоронців, яких в цей день було втричі більше, ніж зазвичай.

«Вже тиждень храм охороняє одна поліцейська машина і один наряд, а сьогодні приїхало три машини і три наряди правоохоронців. Всю службу хлопці простояли струнко, хто хрестився, хтось ні, але ми думаємо, що молилися всі», – розповідає Свиридюк Світлана, прихожанка УПЦ Іоанно-Богословської церкви села Заболоття.

Всього на недільне богослужіння прийшло понад 150 віруючих УПЦ. Під час богослужіння співали два хори: чоловічий і жіночий, служили молебень на честь свята жон-мироносиць.