СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 23:55

Церкву в Малинську на Рівненщині суд залишив у власності УПЦ МП

Суд відмовив у позові прихильникам ПЦУ, які мали намір відібрати Петро-Павлівський храм у селі Малинськ Рівненського району в громади УПЦ МП у Сарненській єпархії.

Учора, 14 травня відбулося слухання справи в Березнівському районному суді про усунення перешкод в користуванні релігійною громадою УПЦ села Малинськ Петро-Павлівської церквою. За підсумками судового засідання віруючі Української Православної Церкви села Малинськ в Рівненській області виграли позов, поданий прихильниками ПЦУ.

Як повідомила правозахисниця Сарненської єпархії Раїса Приходько, позов подала новостворена громада ПЦУ на фізичну особу Володимира Гнеся.

«Парадокс цієї ситуації в тому, що Володимир Гнесь є настоятелем Петро-Павлівського храму УПЦ села Малинськ, – прокоментувала справу правозахисниця. – Але оскільки обласна держадміністрація ліквідувала громаду УПЦ на основі зборів ПЦУ, вони не можуть звертатися до її настоятеля».

У єпархії УПЦ МП зазначають, що як доказ своїх претензій на храм прихильники ПЦУ надали суду сфальсифіковане ними «право власності» на церкву апостолів Петра і Павла в Малинську. Вони мотивували свій вчинок тим, що громада УПЦ втратила свідоцтво права власності на храм.

«Свідоцтво знаходиться у настоятеля, суду він його показав. Після закінчення слухання отець Володимир написав заяву в поліцію з приводу підробки документа, порушено кримінальне провадження», – розповіла правозахисниця Раїса Приходько.

За результатами розгляду справи Березнівський районний суд виніс рішення відмовити у позовній заяві громаді ПЦУ.