СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 23:52

Рівненська єпархія ПЦУ звернеться до ДБР через дії поліцейських під час релігійного конфлікту у Заболотті

Рівненська Єпархія Православної Церкви України озвучила свою офіційну позицію щодо подій, які відбулися у селі Заболоття Вараського району Рівненської області 10 травня 2021 року.

Нагадаємо, тоді між прихильниками ПЦУ та УПЦ МП виникли сутички за право користування місцевим храмом.

За словами представників ПЦУ для запобігання порушенню публічного порядку та вчиненню протиправних дій на місце конфлікту прибули поліцейські.

“Правоохоронці попросили залишити приміщення церкви та її територію всіх присутніх – і представників УПЦ МП, і членів релігійної громади с. Заболоття Православної Церкви України, які пояснювали поліцейським, що храм є власністю їхньої громади, а земельна ділянка перебуває в них постійному користуванні.

Працівник поліції Суліковський Ю.С. опечатав двері церкви, закрив вхід на територію храму шляхом навішування замка на ворота з подальшим їх опечатуванням.

Під час здійснення цих дій керівнику чи членам РО «Релігійна громада с. Заболоття Православної Церкви України» не було пред’явлено жодних документів, які б вказували на наявність підстав застосування таких заходів, та не роз’яснено, на підставі яких положень законодавства працівниками поліції було обмежено власника у реалізації своїх прав щодо володіння та користування належним йому майном.

Громада звернулася за роз’ясненнями до Вараського районного відділу поліції ГУПН в Рівненській області та до ГУПН в Рівненській області, проте відповіді з приводу наявності правових підстав для вчинення таких дій поліцейськими ми ще не отримали.

Описані вище дії працівників поліції не лише порушують права РО «Релігійна громада с. Заболоття Православної Церкви України» як власника майна, а й права членів релігійної громади на віросповідання, зокрема на безперешкодне відправлення релігійних культів, гарантоване статтею 35 Конституції України.

Крім того, вказані дії поліцейських містять ознаки злочину передбаченого ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб…”, – зазначають в Рівненській єпархії ПЦУ.

Управління Рівненської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) підготувало заяву до Державного бюро розслідувань щодо вчинення працівниками поліції злочину, а також планує звертатися до Президента України, Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України, Генерального прокурора України, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Міністра внутрішніх справ України та до голови Служби безпеки України з проханням посприяти вирішенню цієї ситуації, шляхом забезпечення членам релігійної громади с. Заболоття Православної Церкви України можливості безперешкодно здійснювати богослужіння у власному храмі, а також здійснити всі необхідні дії з метою запобігання виникненню релігійних конфліктів між громадянами та їх мирному врегулюванню.