СЬОГОДНІ: Субота, 19.06.2021, 20:57

Литовське місто Алітус зацікавлене у співпраці з містом Рівне

Сьогодні, 11 травня міський голова Рівного Олександр Третяк разом із заступником міського голови Ігорем Кречкевичем провів розмову з мером литовського міста Алітус Неріюсом Цесюлісом, заступником міського голови Юргітом Шукявічене, представником відділу комунікації Лоретою Гайжувене.

У ході знайомства міський очільник Рівного висловив вдячність за ініціативу щодо налагодження контактів. Адже наше місто має спільну історію, яка поєднує Рівне та Литву. Зокрема, про надання нашому місту Магдебурзького права.

Мер міста Алітус, де мешкає близько 50 тисяч осіб, зазначив, що їх мерія відгукнулася на звернення Міністерства Закордонних Справ Литви щодо пошуку міста-партнера для Рівного. Сьогодні це литовське місто має тісну співпрацю з 24 містами як на євроазійському, так і на американському континенті. Серед них і українське місто Кременчук.

“Серед наших ключових пріоритетів виокремив хороший рівень медицини. Зауважив, що особливих перспектив набуває такий напрямок як трансплантологія у зв’язку з проведеною нещодавно успішною операцією з пересадки серця. Нові можливості у цьому напрямку відкриваються завдяки інтересу нашої команди до повноцінного відновлення роботи аеропорту. Приємно, що міського голову Алітуса зацікавили можливості співпраці у сфері освіти, зокрема на рівні вищих навчальних закладів та коледжів”, – зазначив Олександр Третяк.