СЬОГОДНІ: Субота, 20.08.2022, 6:11

Ціни на новобудови Рівного у 2021 році

Минулий 2020 ковідний рік показав, що вартість квадратного метра на нове житло залишається незмінною. Невеликі коливання ціни спостерігалися в період, коли забудовники ще не оцінили економічні наслідки. Більша частина компаній у цей же період орієнтувалася на попит із боку клієнтів. Рік карантину вносить певні корективи, тепер забудовники повільно підвищують ціни. Розглянемо причини цього явища.

У 2021 році намітився тренд, що росте, та, швидше за все, він буде зберігатися впродовж наступних 2-3 років. Підвищення цін спостерігається всією країною, але активніше всього вартість зростає в тих регіонах, де йде активне будівництво. Основна причина – люди багато часу проводять вдома через карантин і багато вже серйозно замислюються щодо придбання житла з більшою квадратурою. Зараз в інвесторів не залишилося ніяких підстав вірити у швидку вакцинацію та зупинку епідемії в Україні. Проблеми з короною затягуються, тому попит буде залишатися досить високим як мінімум 12-24 місяці.

У середньому новобудови Рівного додають у ціні приблизно 1-2% на місяць. Традиційне падіння в зимовий період уже позаду та вартість і далі зростає. Тільки за 4 місяці цього року з’явилося 3 нових проекта. Їх планують ввести в експлуатацію упродовж 2 років. Нові будинки привертають увагу людей, що планують вкласти гроші в нерухомість та тих, хто не бажає втрачати момент.

Нетипова економічна криза, яка пов’язана з коронавірусною інфекцією, не схожа на кризу 2007 року. У цей період ціна на нерухомість знизилася в кілька разів та з’явився реальний шанс купити гарний варіант за доступною ціною. Частина інвесторів до останнього вірила, що такий сценарій може повторитися знову та квартири втратять у ціні 50-100%. Але цього, як показує 2020 рік, поки не трапилося. Якщо й далі зволікати з покупкою можна втратити гроші на інфляції або на орендованому житлі.

У Рівному найбільший попит має район Ювілейний, де будується або вже введено в експлуатацію 10 новобудов. Ціна нерухомості тут залишається незмінною та становить 15 796 грн за квадрат. У районі Північний спостерігається зростання вартості на 7%. Зараз квадрат продається за 16 851 гривню (житло тільки будується). Уже введені в експлуатацію новобудови додали цілих 11% (до 21 148 гривень за квадрат). Район Щасливе додав 5%, у новобудовах квадрат продається за 15 811 гривню. Нерухомість у районі Чайка додала 2%. Зараз проекти продаються тут за 18 278 гривень за квадрат.

Традиційно в Рівному будують житло класу комфорт та зовсім мало уваги приділяють економ будинкам. Багато девелоперів для збереження попиту пропонують розстрочку з невеликим першим внеском. Інвестиції на етапі котловану дають змогу заощадити до третини від вартості готових будинків. Водночас у регіоні працюють забудовники з репутацією. Тому покупці не бояться інвестувати на ранньому етапі.