СЬОГОДНІ: Середа, 21.04.2021, 9:24

У Рівному судитимуть священика Святовоскресенської церкви

У Рівненському апеляційному суді розглядали справу протоієрея, настоятеля Української православної церкви України Московського патріархату з Острога Віктора Земляного.

Суд відбувся у середу, 7 квітня. Про розгляд справи проти острозького священика пишуть на сайті Нoryn.info.

Священику інкримінують розпалення релігійної ворожнечі і розповсюдження творів, що пропагують насильство та жорстокість.

Нагадаємо: Земляному вручили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України у березні 2019 року. На Рівненщині настоятель відомий як глава відділу з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії УПЦ МП. Одіозний душпастир звертався до президента з інформацією про утиски під час перереєстрації громад у ПЦУ. А наприкінці вересня 2019 року розповів про утиски вірян на Рівненщині під час 42 сесії Ради з прав людини ООН у Женеві.

Крім того, острозький священик активно давав інтерв’ю російським пропагандистським каналам. СБУ знайшла в його діях розпалювання міжрелігійної ворожнечі та антиукраїнські висловлювання.

На минулих місцевих виборах Земляний ішов до Рівненської обласної ради у списках промосковської партії ОПЗЖ.

Апеляцію до суду подавала прокуратура на рішення Рівненського міського суду від 29 січня цього року згідно з яким обвинувальний акт щодо Віктора Земляного був складений невірно.

В ході засідання суд ухвалив скасувати рішення міського суду і призначити нове судове засідання.

Водночас віряни, які в усіх судових справах підтримують свого настоятеля свідчать про його добрі справи, наприклад, благодійну допомогу для Святогірської лаври чи сприяння лікуванню острожан.