СЬОГОДНІ: Середа, 21.04.2021, 7:41

У березні на Рівненщині викрито 84 порушення правил рибальства

У період з 1 по 31 березня 2021 року державними інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля проведено п’ять рибоохоронних рейдів та викрито 84 порушення природоохоронного законодавства.

Так, складено 63 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та 11 – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення правил рибальства). Крім цього, оформлено 10 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 8 755 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 6 545 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили понад 28,6 кг водних біоресурсів, з них 17,6 кг за актами виявлення та вилучення майна, власники якого не встановлені. Також вилучено 11 од. заборонених знарядь лову та ще 61 од. – за актами безхазяйного майна. Затримано один транспортний засіб», – повідомив у відомстві.

Крім цього, 11 адміністративних справ передано до судів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Для прикладу, 13 березня 2021 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля здійснили рибоохоронний рейд на Хрінницькому водосховищі Дубенського району Рівненської області. В результаті чого зафіксували чотири порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

Близько 12 години рибпатрульними на Хрінницькому водосховищі, поблизу с. Товпижин Дубенського району викрито порушника, який здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – сіткою. В результаті він встиг виловити майже 3 кг водних біоресурсів, а саме: щуку – 3 екз. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 020 грн. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.

15 березня в ході рибоохоронної роботи на р. Стир, поблизу с. Сопачів Вараського району Рівненської викрито двох громадян, які здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову, а саме двома сітками загальною довжиною 30 метрів. Проте, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, порушник не вистиг завдати шкоди рибному господарству.

На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районних судів Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності.