СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 7:48

На Рівненщині 55% батьків скористалися послугою реєстрації місця проживання немовлят через органи ДРАЦС

На Рівненщині 55% батьків скористалися послугою реєстрації місця проживання немовлят через органи ДРАЦС.

Нагадаємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» від 2 березня 2016 р. № 207 (зі змінами), за бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

«Працівники територіальних відділів ДРАЦС Рівненської області впродовж лютого прийняли більше 400 документів необхідних для реєстрації місця проживання новонароджених дітей. Найбільшим попитом ця послуга користується у жителів: Березнівського – 94%, Гощанського – 90% Млинівського – 82%, Демидівського – 80% районів. Оцінили зручність послуг на 100% мешканці Зарічненського району», – Оксана Сальчук заступниця начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів).

У разі подання документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві.

Прийняті документи не рідше одного разу на місяць передаються до відповідного органу реєстрації. Якщо документи (дані) для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу державної реєстрації актів цивільного стану оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг, надіслана поштою, про що робиться відповідна відмітка в даних про новонароджену дитину.