СЬОГОДНІ: Субота, 19.06.2021, 22:15

У США занепокоїлися через три нові мутації COVID-19

Вчені та лікарі зі США стурбовані трьома штамами COVID-19, нещодавно виявленими в Бразилії, Нью-Йорку та Каліфорнії.

Один із цих різновидів – бразильський P.1 – підтверджують у багатьох людей, які до цього вже перенесли коронавірус. Передбачається, що цей COVID-19 може повторно заражати осіб, що перехворіли, через його стійкість до антитіл. Про це пише USA Today.

Цей штам вперше виявили в Бразилії й уже зафіксували в шести американських штатах і Японії.

Інший різновид коронавірусу – B.1.526, знайдений у Нью-Йорку і прилеглих штатах, – також може виявитися більш стійким до певного курсу лікування та вакцинації, підозрюють вчені.

Каліфорнійський штам, який називають B.1.427 або B.1.429, за попередніми висновками, може призводити до підвищеного ризику серйозних ускладнень або смертності.

Зокрема, такі результати отримали дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Заявляється, що пацієнти з цим COVID-19 нібито більш часто потрапляють до відділень інтенсивної терапії та потребують ШВЛ.

Водночас, дослідники підкреслили, що навіть із такими мутаціями вакцини ефективні і все одно продовжують бути надзвичайно важливими, адже надають певний рівень захисту.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав, що в Україні підтвердився факт наявності британського штаму COVID-19.

Лікарка-пульмонологиня Світлана Гук вважає, що зараз в Україні циркулює багато штамів коронавірусу.