СЬОГОДНІ: Середа, 21.04.2021, 8:05

В Україні планують позбутися «законодавчого сміття»

На Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» обговорили планування законотворчої діяльності у Верховній Раді.

Цьогоріч прийнято план законодавчої роботи, в якому системно розписали ті нормативно-правові акти, які будуть прийняті Верховною Радою. Переворушувати понад 1 млн нормативно-правових актів та вибудовувати систему – це теж не дуже правильно. Тому наразі в Україні працюють над усуненням «нормативного сміття».

До нього можна віднести багато речей, які стосуються нашого законодавства. Насамперед – акти УРСР та РСР, які до сьогодні, відповідно пункту 1 перехідних положень Конституції України, застосовуються у нас в Україні.

Під час форуму також обговорено питання рекодифікації кримінального та цивільного законодавств. Зокрема, щодо створення двохі робочих груп по рекодифікації двох важливих галузей законодавства. Це законодавство, яке регулює відносини «людина-людина» – це цивільне законодавство — і «людина та її девіантна поведінка» – це кримінальне законодавство.

Ддо робочої групи над опрацюванням Цивільного кодексу України були запрошені відомі теоретики та практики цивільного права.