СЬОГОДНІ: Четвер, 26.05.2022, 10:49

На Рівненщині диспетчеризовано менше половини ліфтів

У зв’язку з реорганізацією структури житлово-комунального комплексу України та створення нових суб’єктів господарювання, на Рівненщині переважна частина ліфтів передана у власність ОСББ. Це покладає на об’єднання співвласників відповідні обов’язки. І хоча процес вдосконалення діяльності ОСББ триває доволі активно, але ще залишається чимало проблемних питань.

Зокрема, за інформацією, отриманою Управлінням Держпраці у Рівненській області, попри укладення об’єднаннями співвласників договорів з іншими суб’єктами господарювання (обслуговувальними організаціями, ліфтовими аварійними службами тощо), допускаються випадки непроведення в належні терміни технічних оглядів, експертних обстежень ліфтів. До того ж, у переважній більшості керівники об’єднань не пройшли навчання та перевірку знань з НПАОП з електробезпеки.

Крім того, є проблема з диспетчеризацією ліфтів. Так, з 1346 ліфтів, що експлуатуються на Рівненщині, лише 532 ліфти диспетчеризовано. Це означає, що більше половини ліфтів області не мають важливого фактора безпеки. Причому, в Україні нині використовується система диспетчеризації через інтернет, обслуговування якої орієнтовно недороге – 18-20 грн в місяць. Стримує власників ліфтів ціна встановлення системи – в межах 15-20 тис. І тут постає принципове питання: безпека мешканців будинку – чи економія коштів.

Також актуальним для ОСББ є проведення оцінки відповідності компонентів безпеки для ліфтів та складення декларації відповідності. За різними програмами співучасті об’єднання співвласників проводять модернізацію та заміну ліфтів. У Рівному в основному використовують і встановлюють ліфти закордонного виробництва.

Тож перед тим, як укласти угоди на постачання обладнання, потрібно врахувати вимоги Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів щодо необхідності проведення оцінки відповідності компонентів безпеки для ліфтів та складення декларації відповідності.