СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 9:30

У 2020 році Поліською митницею видано експортерам майже 6600 сертифікатів EUR.1

Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що з метою підтримки національного товаровиробника забезпечується видача сертифікатів EUR.1 на експорт товарів українського походження до країн Європейського Союзу, Європейської асоціації вільної торгівлі (Швейцарії, Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейну) та Чорногорії.

Сертифікат EUR.1 видається митними органами України експортерам безоплатно на кожну партію товару при експорті товарів з України до країн, з якими укладено Угоди про вільну торгівлю, що передбачають процедуру заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1. Зазначений документ про походження надається у країні імпорту для підтвердження українського походження товарів, та з метою застосування преференційних ставок ввізного мита. Такий документ митниця видає в найкоротші терміни, що не перевищують 8 робочих годин. Термін дії сертифіката складає 4 місяці.

«Поліською митницею Держмитслужби протягом січня-грудня 2020 року видано 6593 сертифікати з перевезення товару EUR.1 на товари, що експортуються до країн Європейського Союзу, та країн ЄАВТ», – повідомив начальник Поліської митниці Держмитслужби Сергій ПАНЧУК.

Найбільше сертифікатів оформлено до наступних країн: Польщі – 2080, Німеччини – 1554, Румунії – 544, Литви – 435, Італії – 301, Угорщини – 226, Австрії – 224, Нідерландів – 200, Словаччини – 154, Чехії – 142, Бельгії – 105, Франції – 118, Великобританії – 101, Латвії – 78.

Також країнами-партнерами, під час експорту товарів до яких  суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності зверталися до митниці з метою отримання сертифіката з перевезення товару EUR.1 є Естонія, Болгарія, Норвегія, Швейцарія, Іспанія, Греція, Швеція, Фінляндія, Данія, Хорватія, Люксембург, Мальта, Словенія, Португалія, Кіпр.

Найбільше виробники отримують сертифікати з перевезення товару EUR.1 на наступні товари: олію соняшникову, ягоди, боби, пшеницю, деревне вугілля, шпон дубовий, вапняково-аміачну селітру, насіння сої, пасти та соуси, просо, цукор, запчастини, поліпропілен, меблі дерев’яні, санітарно-технічні вироби з порцеляни, мед тощо.

Для видачі митницею Держмитслужби сертифіката EUR.1, експортер пред’являє документи, передбачені «Порядком заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1», затвердженим наказом МФУ від 20.11.2017 №950.