СЬОГОДНІ: Субота, 15.05.2021, 1:23

У 2020 році рибпатрульні Рівненщини вилучили п’ять електровудок

У період з 1 січня по 31 грудня 2020 року інспектори Рівненського рибоохоронного патруля вилучили п’ять електроловів.

Найбільшу кількість використання даного забороненого знаряддя лову зафіксовано у Дубровицькому районі (де конфісковано 2 од. електроловів) У Костопільському та Млинівському районах вилучено по 1 од. електролову. Крім того у Володимирецькому районі одну електровудку рибпатрульні вилучили за актом безгосподарського майна.

У порівняні з 2019 роком у період нересту 2020 року не зафіксовано випадків застосування електровудок.

Для прикладу, 14 червня державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля на стариці р. Горинь, між с. Дюксин Костопільського району та с. Жобрин Рівненського району викрито двох місцевих жителів, які здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – «електровудкою».

24 червня під час проведення рибоохоронного рейду, державними інспекторами викрито громадянина, який здійснював вилов риби на водоймі забороненим знаряддям лову – електровудкою. Інцидент стався, поблизу с. Лютинськ Дубровицького району Рівненської області.

23 вересня 2020 року державні інспектори рибоохорони провели рейд на р. Горинь. Під час обстеження водного об’єкту, поблизу с. Удрицьк Дубровицького району Рівненської області викрито порушника. Громадянин з дерев’яного човна здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – електороловильної системи (електролова).

19 листопада до рейдової групи Рівненського рибоохоронного патруля надійшло повідомлення від небайдужих громадян про грубе порушення правил рибальства. В результаті перевірки інформації, виявлено двох громадян, які здійснювали вилов риби забороненим знарядям – «електровудкою». Інцидент стався на водоймі, поблизу с. Війниця Млинівського району.

Нагадуємо, що застосування цього виду заборонених знарядь лову браконьєрами на водоймах за ступенем негативного впливу на риб і гідроекосистеми є найбільш загрозливим. Окрім прямого збитку (загибель риб, інших гідробіонтів) використання саморобних електроловильних пристроїв створює також опосередковані наслідки (травми, каліцтва, порушення функціонування внутрішніх органів, порушення відтворювальної здатності протягом тривалого часу, загибель інших груп гідробіонтів в зоні дії електричного поля, в тому числі й кормових організмів тощо).

Радіус дії електровудки може коливатися від 2 до 20 метрів, залежно від її потужності. Середній радіус дії становить 3-5 метрів. Обсяги збитків від такого “лову” важко підрахувати.

Особливо небезпечним для біоти є застосування «електроловів» у весняний період, коли відбувається нерест риб. Весною відбувається розмноження та розвиток водних безхребетних, які теж піддаються негативному впливу застосування «електровудки». Зважаючи на те, що лов проводиться тільки в мілководній частині водойм, що є традиційними нерестовищами риби, збиток, заподіяний її впливом, можна розглядати і з погляду втрати нерестовищ. Електричне поле електровудки згубно впливає і на всі водні живі організми, що завдає шкоди екосистемі в цілому.

«Закликаємо громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Тому що, наслідки «риболовлі» із застосуванням електровудки непоправні. Залежно від потужності вона здатна знищити все живе – від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Після застосування електроструму водна ділянка стає не життєдайною, а риба та мікроорганізми гниють і перетворюють водойму в мертву зону на багато років», – наголосив заступник начальника Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Володимир Крижовець.