СЬОГОДНІ: Середа, 27.01.2021, 21:08

Facebook видалив мережу ботів, пов’язаних із Порошенком та «Європейською Солідарністю»

У грудні 2020 року у Facebook та Instagram видалили десятки облікових записів, сторінок і груп, пов’язаних із партією «Європейська солідарність» та громадськими організаціями «Справа громад» й «Антикорупційний блокпост».

Про це йдеться у звіті компанії від 12 січня.

За даними Facebook, ці профілі були створені в Україні та орієнтовані на внутрішню аудиторію для «маніпулювання суспільною дискусією».

«Люди, які стоять за цією активністю, використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати у групах, названих за містами в Україні», — наголосили у Facebook.

Як зазначається, мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, а також «схвальні коментарі про «Європейську солідарність», її кандидатів, громадську організацію «Справа громад» і про п’ятого президента Петра Порошенка та критику президента Володимира Зеленського».

«Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати, що вони більш популярні, ніж насправді… Частину цього контенту місцеві фактчекери оцінили як фальшиву», — вказується у звіті.