СЬОГОДНІ: Середа, 21.04.2021, 8:41

На Рівненщині з’явився дідух на трьох ногах

Незадовго до Святвечора представники Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області встановили в Сарненській міській раді дідуха.

Це подарунок до Різдва Христового мешканцям Сарненської громади. Першому представили символ урожаю, добробуту, духовного життя українців Сарненському міському голові Руслану СерпеніновуПро це інформують в пресслужбі Сарненської міської ради.

«Встановлення дідуха – це давній обряд, що засвідчує, з якою шаною та повагою ставилися пращури до свого родоводу. Безперечно, маємо популяризувати автентичність, традиції нашого поліського краю», – каже Руслан Серпенінов.

До створення величного дідуха доклали зусиль багато членів Товариства охорони пам’яток історії та культури, а особливо представники жіночої секції «Берегиня». Вони займаються відтворенням давніх українських ремесел: ткацтва, вишивання, виготовлення оберегів… Саме ці майстрині у 2019 році засіяли та зібрали врожай жита для виготовлення цього та інших снопів і майже півтора місяця займались кропіткою працею над подарунком для Сарненської громади.

Після свят різдвяну прикрасу передадуть до Сарненського історико-етнографічного музею. Такий же, лише дещо більший за висотою та розмірами, оберіг встановили на центральному майдані у Рівному.