СЬОГОДНІ: Понеділок, 21.06.2021, 4:53

Рівне Безпечне: Як уникнути пожеж або врятуватися у них

Збільшення кількості пожеж у будинках та квартирах мешканців Рівненщини змушує громадян замислитися про свою безпеку. Варто зазначити, що питання пожежної безпеки житла більшою мірою залежать від відповідального підходу громадян до того, де і – головне – як вони живуть.

“Рівненські новини” публікують перелік основних порад, на що слід звернути увагу, аби запобігти трагедії у своєму помешканні.

Оцінюйте ризики заздалегідь

Замислитися про пожежну безпеку потрібно ще під час покупки квартири. Покупцям варто одразу поцікавитися наявністю (або наміром встановити, якщо будинок ще будується) протипожежних протиударних вхідних дверей. Держстандарт передбачає, що у кожній квартирі мають стояти двері з визначеним замком і які не згорять за півгодини. На жаль, багато будівельних компаній нехтують цією вимогою і ставлять інші, дешевші двері, які не мають сертифікатів. У Рівному таких приблизно половина.

Як свідчить статистика, встановлення надійних протипожежних дверей в житлових та офісних приміщеннях, може локалізувати вогонь, та дати більше шансів на виживання і збереження Вашого майна. Обов’язково такі двері мають мати протидимну стрічку АГРАКС, бути сертифікованими і з межею вогнестійкості не менше 30-ти хвилин.

До слова, рівненський виробник «Сталь-М» — одна з небагатьох компаній, які виготовляють сертифіковані вхідні двері до квартир, що є вимогою ДСТУ до забудовників. А ще, наявність дверей “Сталь-М” у новобудовах є своєрідним “Знаком якості” для місцевих будівельних компаній, адже це свідчення того, що Ваше житло перебуватиме у безпеці та Ви матимете надійний захист від крадіїв і пожеж.

Окрім того, ми радимо обов’язково підключити Ваше помешкання та будинок до професійних систем пожежної сигналізації. У цьому випадку, сигнал про можливе загоряння надходитиме на пульт централізованого спостереження.

Не захаращуйтесь

Коридори та холодні переходи – це шляхи евакуації. У разі виникнення пожежі санки і самокати в коридорах зменшують ваші шанси на порятунок.

Будьте відповідальними

Поцікавтеся в ЖЕКу або ОСББ наявністю бюджету на підтримку пожежної безпеки. Найчастіше, грошей на неї немає. В цьому випадку потрібно стежити, щоб у загальному коридорі шафки ПК були укомплектовані, вогнегасники справні (діагностика проводиться 1 раз на рік, перезаправка порошкових – раз на 2 роки, вуглекислотних – 1 раз на 5 років).

Не закривайте двері на сходи

Сходи – це шлях евакуації. Тому не треба закривати на ключ двері, що ведуть туди. Краще встановити електромагнітні замки, які в разі пожежі автоматично вимикатимуться.

Врахуйте, що пожежний відстійник і балкон – не одне й те саме.

Якщо частину балкона не засклено, то це не тому, що забудовник заощадив. Таким чином забезпечується відповідність нормам пожбезпеки. Це пожежний відстійник, де в разі загоряння можна буде дочекатися допомоги. Якщо його засклити, то шанси загинути від задухи зростають у рази.

І насамкінець пам’ятайте, що у першу чергу власна відповідальність мешканців багатоповерхівок, в тому числі і контроль за діючими нормами ДБН зможуть зберегти життя багатьох рівнян.