СЬОГОДНІ: Вівторок, 11.05.2021, 13:31

За ухиляння від військової служби мешканець Рівненщини отримав умовний термін

У Ратному суддя Василь Лях розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження щодо уродженця міста Вараш Рівненської області у вчиненні кримінальних проступків, передбачених статтею 335, частини 4 статті 358 Кримінального Кодексу України.

Про це йдеться у вироку Ратнівського районного суду від 22 грудня 2020 року.

З документа встановлено, що обвинувачений 24 вересня 2020 року визнаний військово-лікарською комісією Волинського обласного військового комісаріату придатним для проходження строкової військової служби у Збройних Силах України. В цей же день чоловік отримав персональну повістку про призов на строкову військову службу та явку до Ратнівського районного військового комісаріату для виряджання до обласного збірного пункту Волинського ОВК і попереджений про кримінальну відповідальність за ухилення від призову.

Попри все, ратнівчанин до військкомату не з’явився.

Крім того, обвинувачений використав свідомо підроблений документ довідку № 267 від 29.09.2020 року, видану ректором Запорізької державної інженерної академії про те, що останній є студентом першого курсу денної форми навчання вказаного навчального закладу, яка згідно з інформацією ректора Запорізького національного університету від 27.10.2020 року чоловікові не видавалась. Обвинувачений не є студентом навчального закладу.

2 листопада .2020 року між начальником Ратнівського відділу Ковельської місцевої прокуратури Дикун І.В. та підозрюваним в кримінальному провадженні укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до якої останні дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій ОСОБА_1 за ст.-335, ч.-4 ст.-358 КК України, а також покарання, яке повинен понести на сукупність кримінальних проступків, у виді двох років шести місяців обмеження волі, із застосуванням ст.75, 76 КК України.

Суд ухвалив рішення затвердити укладену угоду про визнання винуватості, визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінальних проступків та призначити йому узгоджене сторонами покарання:

  • за ст.-335 КК України два роки обмеження волі;
  • за ч. 4 ст. 358 КК України один рік обмеження волі.

На підставі статей 75, 76 Кримінального Кодексу України, засудженого звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю в один рік, зобов`язавши засудженого періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.