СЬОГОДНІ: Вівторок, 11.05.2021, 13:07

У заручниках окупантів на Донбасі перебуває 251 українець

У заручниках окупантів на Донбасі перебуває 251 громадянин України, однак здійснити моніторинг дотримання їхніх прав та умов тримання в місцях несвободи наразі неможливо.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час робочої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс, передає Укрінформ із посиланням на сторінку Омбудсмена у Фейсбуці..

“… У полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу перебуває 251 громадянин України. Здійснити моніторинг дотримання їхніх прав та умов тримання в місцях несвободи залишається наразі неможливим. Тому звернулася з проханням пані Посла звернутися до Міжнародного Комітету Червоного Хреста посилити зусилля задля їх допуску на ці території та здійснити відповідного моніторингу”, – зазначила Денісова.

Омбудсмен також закликала пані Мелінду звернутися з проханням до представників її країни 16 грудня під час голосування підтримати Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”.

“Адже в ній є важливі пункти щодо надання консульським працівникам України відомості про українських громадян, утримуваних в Російській Федерації, забезпечувати їм свободу контактів і спілкування відповідно до Віденської конвенції про консульські відношення, учасником якої є Російська Федерація, і забезпечити українським посадовим особам, включаючи Уповноваженого ВРУ з прав людини, можливість відвідування всіх українських громадян, в тому числі політичних в’язнів в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації та негайного звільнення усіх бранців Кремля”, – уточнила Денісова.