СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 10:15

Нову владу у Рівному формуватимуть на політичній чи професійній основі?

Формування нової міської влади у Рівному на професійній основі є однією з основних вимог мешканців міста, і водночас викликом для новообраного міського голови Олександра Третяка на спроможність працювати в інтересах рівнян, а не окремих політичних сил.

Сьогодні, 8 грудня під час сесії Рівнеради депутати спробують проголосувати за персональний склад постійних комісій міськради та обрати їх керівників. Як бачимо, цей процес наразі просувається дуже тяжко і домовитися міські обранці поки не можуть. А Олександр Третяк змушений був оголосити про перерву у роботі сесії аж до 16.00 год.

Попереду на нового міського голову ще чекає затвердження своїх заступників та складу міськвиконкому. Головне, щоб ці процеси не затягнулися на довгі місяці, адже місту вкрай необхідна дієва, і що дуже важливо фахова влада.

Найкращим варіантом, на нашу думку, стало би призначення заступниками міського голови людей з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування та виконавчій владі. Це мають бути управлінці з якими Олександр Третяк зможе стати ефективним та успішним міським головою.

Аналогічна ситуація повинна бути і з новим складом міськвиконкому. Це в першу чергу – професійний орган для вирішення важливих питань життєдіяльності міста, а не майданчик для політичних ігор та інтриг.

Щодо принципів формування міськвиконкому, то він обов’язково має базуватися на професійних засадах. Тобто люди, які там працюють, мають розумітися на тому, за що вони голосують. І другий аспект – це має бути представницький орган, він повинен представляти інтереси усіх мешканців міста, а не лише тих виборців, партії яких потрапили в Рівнераду.

Чи вдасться Олександру Третяку сформувати міську владу, яка здатна на позитивні зміни у нашому місті побачимо вже найближчим часом. Однак, головне не забувати, що там де професійна влада там громади процвітають