СЬОГОДНІ: Середа, 27.01.2021, 21:22

За тиждень рівненські рибпатрульні зафіксували 16 порушень правил рибальства

У період з 12 по 18 листопада 2020 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 16 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 13 протоколів – за ч. 3 ст. 85 КУпАП, два протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та один за ч.1 ст.88-1 КУпАП.

«Загалом, у порушників конфісковано 2 од. заборонених знарядь та 5 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 2 966 грн. Накладено штрафів на суму 816 грн. Крім цього, три адміністративних справи передано до суду для притягнення винних осіб до відповідальності.» – повідомив начальник Управління Держрибагентства у Рівненській області Сергій Бондар.

Для прикладу, 12 листопада 2020 року на ринку «Андріївський» у м. Рівне, інспектори Рівненського рибоохоронного патруля викрили громадянина, який здійснював продаж водних біоресурсів, загальною вагою 2 кг (карась сріблястий). При перевірці продавець не мав документів, які б підтверджували законність придбання водних біоресурсів та сертифікат якості. без будь-яких дозвільних документів на торгівлю водними безхребетними. На громадянина було складено протокол за ч.1 ст.88-1 КУпАП.

13 листопада під час проведення рибоохоронного рейду державними інспекторами викрито громадянина, який здійснював вилов водних біоресурсів з човна забороненим знаряддям лову – «сіткою». Він встиг виловити таку рибу: пліток – 33 екз., окунь – 7 екз,, карась сріблястий – 1 екз. та рак – 1 екз. Збитки, завдані рибному господарству, склали 2 900 грн. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено. На особу складено протокол про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районного суду Рівненської області для притягнення порушника до відповідальності.

17 листопада під час проведення рибоохороного огляду на Хріницькому водосховищі, поблизу с. Товпижин Демидівського району було задокументовано порушення правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів любитильським знаряддями лову – «кружки» загальною кількістю 25 шт. Цим самим рибалка перевищив встановлену правилами любительського і спортивного рибальства дозволену кількісну норму знарядь лову. Проте завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, порушник не вистиг завдати шкоди рибному господарству. На особу було оформлено протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП.