СЬОГОДНІ: Середа, 21.04.2021, 8:01

У Музей Революції Гідності прийшли з обшуком

У Музеї Революції Гідності у четвер, 19 листопада, відбувається обшук.

Повідомлення про це з’явилося на фейсбук-сторінці музею.

“У нас обшук! У ці хвилини саме відкрили і проводимо міжнародний науковий форум, готуємо заходи до річниці Революції Гідності, тому… деталі згодом”, – сказано в повідомленні.

Відомо, обшук у музеї проводять слідчі Національної поліції в Києві, оперативний супровід здійснюють співробітники СБУ, а процесуальне керівництво – міська прокуратура. Про це повідомили джерела в правоохоронних органах.

Директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло у коментарі LB.ua повідомив, що обшуки пов’язані з перевіркою фінансово-економічної діяльності Музею, зокрема з проєктуванням Меморіального комплексу.

“Протягом двох місяців у нас проходив державний аудит, частину висновків якого ми оскаржуємо у суді, а частину вже оскаржили. Санкцію на цей обшук дав Голосіївський суд, пославшись на те, що нібито музей відмовився надавати матеріали стосовно будівництва, хоча жодного запиту на це не було в жодній формі. Дивно, що саме в такий силовий спосіб, саме в тиждень перед річницею початку Революції Гідності силові структури намагаються цю документацію дістати. Це дуже дивно виглядає – особливо після нашої заяви стосовно використання терміну “державний переворот” відносно Революції Гідності. Ми є єдиним державним закладом, який відповідає цільово за цей день і за частину державних заходів, які проводяться з нагоди цієї річниці”, – зазначив він.