СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.09.2021, 10:51

У яких корупційних розслідуваннях фігурував кандидат в мери Рівного Юрій Вознюк

Кандидат на посаду міського голови Рівного від партії українського олігарха Ігора Коломойського “За майбутнє” Юрій Вознюк фігурував як мінімум у трьох журналістських розслідуваннях щодо корупційних проявів.

Так, за інформацією Громадяського руху ЧЕСНО, на округ тоді ще народного депутата Юрія Вознюка від “Народного фронту”, який голосував за бюджет 2018 року., виділили 80,3 млн. грн. субвенцій, частину яких освоїли фірма його дружини та кума. А майже всі бюджетні замовники, які наразі заплатили кошти за майданчики, розташовані в межах 153-го виборчого округу колишнього нардепа-мажоритарника Юрія Вознюка.

Виявилося, що державні мільйони на встановлення дитячих майданчиків освоїла фірма ТОВ “ТІВОЛІ-ЛЕНД”. Її створили саме у рік надходження субвенцій. Про це свідчать дані з Єдиного держреєстру юросіб. Директором товариства став екс-помічник нардепа Вознюка Руслан Шевчук. За інформацією журналістів, Шевчук є кумом екс-депутата від “Народного фронту”, про що свідчать фото у соцмережах Вознюка.

Другим засновником ТОВ “ТІВОЛІ-ЛЕНД” стала дружина Вознюка Зоряна.

З моменту заснування ТОВ уклало 45 угод на постачання обладнання, замовниками якого були здебільшого органи місцевого самоврядування, на 4 млн грн. З них 2,5 млн — це кошти субвенцій. Решта — замовлення з місцевих бюджетів рад. Варто зазначити, що і Зоряна Вознюк також була помічницею чоловіка-нардепа, при чому на платній основі дві каденції поспіль.

А загалом Юрій Вознюк дуже полюбляв влаштовувати за бюджетні кошти своїми помічниками родичів та друзів.

Народні депутати з комітету податкової і митної політики, членом якого у свій час був Юрій Вознюк, виправдовували поправку, яка б, ймовірно, заощадила для бізнесу Ріната Ахметова кілька мільярдів гривень податку, створенням нових робочих місць. Однак цей аргумент спростували в самому холдингу ДТЕК. Про це йдеться в сюжеті Валерії Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Скандальну поправку внесли в законопроект, що стосувався виплати аліментів. У тексті до першого читання її не було, вона з’явилася там напередодні голосування закону в другому читанні, після проходження комітету податкової і митної політики. Ініціатором поправки назвав себе депутат з фракції “Народний фронт” Юрій Вознюк. Ані обговорення правки, ані голосування за неї не було відображено у стенограмі засідання податкового комітету. А під час презентації зміненого законопроекту перед голосуванням у залі голова податкового комітету Ніна Южаніна не згадувала про поправку, поки її не поставив на підтвердження її колега по БПП Віктор Пинзеник.

Правка передбачає звільнення від ПДВ імпортного обладнання запропоноване на найближчий час – до початку 2020 р, тож скористатися ним могли б лише ті компанії, які вже готові купувати таке обладнання.

“Ми маємо підтримувати ті сфери де створюються робочі місця,” – пояснювала необхідність голосування за спірну норму голова податкового комітету, нардеп від БПП Ніна Южаніна. Аналогічно висловлювалися її колеги по комітету з “Народного фронту” – Юрій Вознюк і Олександр Кірш. “Тут або робити красиво, але залишати країну без зайнятості. Або робити не так красиво, але забезпечувати робочими місцями,” – казав Кірш.

Насправді бізнес у сфері “зеленої” енергетики не передбачає залучення великої кількості працівників. Для обслуговування великих проектів потрібно не більше двох десятків людей. Це журналістам підтвердили представники самого ДТЕК.