СЬОГОДНІ: Середа, 22.09.2021, 18:02

На Рівненщині військовий комісар записав вибачення за образу матері загиблого бійця

На Рівненщині т.в.о. районного військового комісара записав відеовибачення після інциденту, який набув розголосу у соцмережах. Мама загиблого бійця розповіла волонтерці, що конфлікт стався у маршрутці і військовий нібито образив пам’ять її сина, – пише Суспільне.

З чого все почалося

Випадок набув резонансу після публікації рівненської волонтерки Вікторії Шинкаренко на її сторінці у Facebook. Усе відбулось у маршрутці “Курозвани – Рівне”. Жінка описала, як все відбувалося зі слів матері загиблого бійця Дмитра Козачонка. Допис, який уже зник із доступу, був доволі об’ємний, Суспільне публікує найголовніші його фрагменти.

“… у маршрутку зайшов майор, теж по УБД. Той був напідпитку і почав згадувати свої бойові заслуги на аж двох ротаціях по пару місяців за шість років… Майор вважав, що він пільговий проїзд заслужив, а мама ні, бо її син загинув тому, що “дол****б і сам винен”. Коли такими словами кидається ватне бидло в спортивках, то це жахливо, а коли таке собі дозволяє офіцер по формі – це неприпустимо!”, – пише Вікторія Шинкаренко.

Волонтерка каже, що зустріла маршрутку із мамою та військовим комісаром у Рівному. На автостанції він, з її слів, не вибачився, його забрали невідомі, які буцімто представились працівниками Військової служби правопорядку. Хоча після того, зазначила Вікторія Шинкаренко, приїхали справжні представники ВСП, які уже не застали комісара, а тільки упізнали його із відеозапису.

Волонтерка додала, що не планувала публікувати цю історію, якщо комісар вибачиться перед мамою загиблого.

“Наступного дня телефонували мені з військкомату і обіцяли, що майор Грибчук вибачиться перед мамою і проведуть службове розслідування. Потім через моїх знайомих просили не писати нічого про майора. Виявилось, що майора швиденько відправили на навчання через три дні. Минув тиждень, мама вибачення так і не дочекалась”, – написала Шинкаренко.

Допис провисів недовго

Сам допис з відео інциденту волонтерка видалила. Суспільному пояснила: не хоче, аби його взяли на озброєння російські пропагандисти, адже вважає поведінку офіцера такою, що дискредитує армію України.

Як зреагувало керівництво

Ввечері 24 вересня на офіційній сторінці Рівненського обласного ТЦК та СП з’явилося повідомлення з вибаченнями до Надії Полюхович.

“Керівництво Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки засуджує ганебну поведінку майора Збройних Сил України Грибчука та приносить Вам, мамі загиблого Героя, свої щирі співчуття та слова вибачення. Запевняємо Вас, що даного офіцера буде притягнуто до відповідальності за свій вчинок”, – йдеться у повідомленні.

На відео, яке прикріплене до повідомлення, і сам майор Юрій Грибчук. Він просить вибачення та запевняє, що попросить його ще раз особисто, коли повернеться з відрядження. Також чоловік каже, що готовий понести покарання від своїх командирів.

Начальниця пресслужби Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олена Гутнік Суспільному пояснила, що коментувати цю ситуацію не може та пообіцяла передати контакти журналіста військовому комісару. Пізніше вона додала: керівництво коментувати не буде, бо вважає конфлікт вичерпаним через те, що офіцер вибачився.

Суспільне готове також озвучити позицію самого Юрія Грибчука, якщо він виявить таке бажання та зв’яжеться з редакцією у будь-який зручний для цього спосіб.

Реакція на вибачення

Вікторія Шинкаренко каже: таким вибаченням незадоволена.

“Грибчук каже, що приїде та особисто вибачиться. Але, на навчання його відправили через три дні, у нього був час для вибачення. Вважаю його відеовибачення нещирим. Я далі ніяких кроків робити не буду. Керівництво знає про те, що трапилося, тож тепер їм вирішувати, як покарати майора. Зрештою, у них для цього було більше тижня часу”, – каже Шинкаренко.

Волонтерка розповіла, що мама загиблого Героя знаходиться на лікарняному протягом останнього тижня. Мовляв, її підкосили саме слова майора. 25 вересня вона їде на реабілітацію до пансіонату. Чи бачила Надія Полюхович відео – волонтерка не знає.