СЬОГОДНІ: Четвер, 21.01.2021, 23:20

РНБО заявляє про небезпеку використання соцмережі “ВК” для українців

Нещодавно заборонена в Україні соціальна мережа “ВКонтакте” знову розпочала свою роботу.

У РНБО вже зробили заяву щодо відновлення роботи “Вконтакте”.

За словами заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергія Демедюка, “активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити загрозу національній безпеці країни”.

За його словами, після застосування санкцій щодо соціальної мережі, фахівці українських правоохоронних органів вживають заходів до забезпечення реалізації санкційних обмежень.

Водночас спецслужби Російської Федерації із використанням можливостей розробників програмного забезпечення шукають нові методи обходу санкцій. Зокрема нещодавно вчергове було оновлено роботу проксі в мобільному додатку та надано доступ до соцмережі українським користувачам.

Він також додав, що активізація роботи додатку має на меті не надання користувачеві доступу до соціальної мережі без застосування додаткових сервісів, а збір даних громадян України та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

Спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки взаємодіють з міжнародними колегами та партнерами для напрацювання заходів щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку “ВКонтакте” на території України.