СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.09.2021, 19:28

Понад 19 тисяч користувачів газу можуть залишись без субсидії

Більше 19 тисяч пільговиків та субсидантів Рівненщини, які боргують розподіл газу, можуть залишитися без субсидії , повідомляє “Рівнегаз”.

Борги за доставку газу домоволодінь Рівненської області, які отримують субсидії та пільги, сягнули 3,1 млн грн. Уже цієї осені 19,4 тисячі споживачів природного газу ризикують залишитися без субсидії чи пільги, а після завершення карантинних заходів – без розподілу газу до домівок.

Загалом, на кінець серпня середній рівень розрахунків по Рівненській області складає 92%. За розподіл газу боргують 114 тис. домоволодінь області. Загальна сума боргу становить 19,2 млн. грн. Серед них майже 20 тисяч споживачів, які жодного разу за 8 місяців не сплатили за послугу розподілу газу.

“Рівнегаз” уже надав списки споживачів структурним підрозділам з питань соціального захисту населення, в яких наявна заборгованість понад 3 місяці. У разі не оплати такої заборгованості — житлова субсидія на опалювальний період не призначатиметься.

“На даний час через карантинні обмеження ми не застосовуємо санкції за прострочення оплати за послугу розподілу газу, однак, під час карантину нема мораторію на стягнення боргів в судовому порядку. Тож в умовах, що склалися, наше підприємство вдається до крайніх заходів, боржникам вже надіслано майже 4,5 тис. досудових попереджень про необхідність сплатити за надану послугу” – розповідає комерційний директор АТ “Рівнегаз” Віктор Осницький.