СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.06.2022, 14:14

«Бортництво Полісся» об’єднає три регіони України

Рівненська, Житомирська та Київська області працюватимуть над спільним проектом із популяризації бджільництва, як елементу нематеріальної культурної спадщини України.

Сьогодні на Рівненщині проект «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» презентувала під час пресконференції куратор проекту, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Основна мета – синтезувати інформацію, пов’язану із цим промислом та візуалізувати у 3D форматі. Такий проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

«Проект підкреслює одну із стародавніх традицій українського народу. Тож цей важливий спадок ми зобов’язані дослідити, зберегти та популяризувати. Найбільші осередки бджільництва є на Рівненщині, Житомирщині та частково на Київщині. Тому головна задача – проявити бортництво в сучасний спосіб», – розповідає Влада Литовченко.

Створення віртуального музею втілять у реальність за допомогою сайту з різними філіями, формами та рубриками. Він буде містити різну інформацію щодо стародавньої української традиції.

Варто зазначити, що в рамках проекту передбачається також співпраця із державною архівною службою України. Так, через галузеві архіви будуть досліджуватися матеріали щодо бортництва: як воно розвивалося у різні роки, на яких територіях, яким є бортницький мед та як його раніше збирали.