СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 17:26

Кандидатом в мери Рівного від “Слуги народу” хоче стати фігурант корупційних скандалів

Не полишає надії стати кандидатом у міські голови Рівного від провладної партії “Слуга народу” директор комунального підприємства “Рівнеоблводоканал” Андрій Карауш. Про це “Рівненським новинам” стало відомо з власних джерел.

Наразі, перепоною для того, аби стати кандидатом від “СН” є надто низький рейтинг Карауша, який за замірами різних соціологічних опитувань становить менше одного відсотка – 0,8 – 0,9%. А також низка скандалів та корупційних звинувачень у яких фігурував директор облводоканалу.

Нагадаємо, що не так давно, після аудиторської перевірки на комунальному підприємстві “Рівнеоблводоканал” прокуратура області відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці вважають розтратою коштів залучення сторонніх спеціалістів, які надавали юридичні інформаційні та консультативні послуги на підприємстві. Так, за версією прокуратури, тривало три роки та потягнуло витрати у 3 мільйони гривень. У цьому прокурори побачили нераціональне використання коштів “Рівнеоблводоканалом” й їх розтрату з використанням службового становища.

Також, у 2015 році екс-нардеп Дмитро Добродомов вимагав від генпрокурора відкрити проти Рівненського “облводоканалу” кримінальне провадження, адже його керівництво відмовилося надати інформацію про кількість діючих свердловин і насосне обладнання на них. Таким чином було порушено Закон «Про статус народного депутата України».

У 2016 році рівненські активісти звинуватили Андрія Карауша у приховуванні документів щодо підвищення тарифів.

У жовтні 2016 року Карауша звинувачували у корупції. Тоді, його підозрювали у непрозорості ведення тендерних закупівель та у перевитраті державних коштів. Першим, хто оприлюднив сумнівні результати тендеру через ProZorro став заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов. За його даними, «облводоканал» уклав угоду з фірмою, яка пропонувала найдорожчу ціну на засувки з маховиком – у розмірі 880 тисяч гривень, тоді як інші пропозиції були з набагато нижчою ціною. Економія бюджетних коштів склала усього 7 %, хоча могла бути у рази більшою. Рівняни тоді зазнали збитків більше ніж пів мільйона гривень.

У грудні 2016 року Карауш, за словами колишнього голови Рівненської облради Михайла Кириллова мав намір передати комунальне підприємство “Рівнеоблводоканал” у концессію приватному інвестору, своєму другу – бізнесмену Олександру Ільницькому.

У 2018 році місцеві журналісти опублікували розслідування про можливі зловживання під час закупівлі бензину керівництвом “Рівнеоблводоканалу”. Тоді облводоканал здійснив 5 закупівель бензину у ТОВ “Нафтотрейд Ресурс” за кодом ДК 021:2015: 09132000-3. При цьому він використав процедуру “звіт про укладений договір”. Загальна вартість цих закупівель склала 3 млн 470 тисяч 240 гривень. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» підприємство мало право купувати один тип товару за цією процедурою протягом року на суму меншу за 1 мільйон гривень. А закупили на понад 3 мільйони.

За фактом виявленого порушення було подано заяву до Управління захисту економіки в Рівненській області. Також відправлено лист до Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області (ДАСУ). У розслідуванні також йшлося про можливі зловживання тендерного комітету під час трьох спроб Рівнеоблводоканалу провести торги на закупівлю бензину.

Нагадаємо, кіровоградець Андрій Карауш очолив РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» у 2012 році. Стати директором йому запропонував тодішній голова Рівненської ОДА, представник Партії регіонів Василь Берташ.