СЬОГОДНІ: Середа, 18.05.2022, 15:01

Фестиваль салютів, що відбувся у Рівному, міг зашкодити рибі та птахам

За словами біолога, феєрверки, які напередодні запускали на Басівкутському озері, могли пошкодити місцеву фауну, пише “Суспільне”.

На думку Ростислава Шикули, салюти могли нанести шкоду рибі, птахам та плазунам, які мешкають в Басівкутському озері. За словами експерта організатори не врахували екологічний фактор.

“Зараз є момент гніздування, розмноження птахів, черепахи там є. Крім того водні безхребетні, ссавці дрібні, риба глушиться цими вибухами салюту, розлякуються пташки, травмуються слухові апарати усіх чутливих до цього тварин. Як підводних, так і надводних.

Це було зроблено у вечірній час, коли уже усі пташки і водні ссавці знаходяться у спокої. Це заборонено робити”, – заявив біолог.

У свій захист організатор свята Павло Дмитришин заявив, що нові салюти завжди випробовуються, щоправда на цей раз вирішили провести випробування не у полі, а у громадському місці.

“Це була демонстрація нової свіжої продукції, яка приїхала з Китаю. Це раніше робилося за закритими дверима і з моєї ініціативи, кажу, що ми це просто стріляємо в небо і люди цього не бачать, давайте зробимо свято феєрверків.

Ми просто зробили те, що і так мали зробити в полі. Питання, що звірі злякалися, якби гримів грім в цей день, то звірі так само злякалися б. Я вам гарантую, що ті всі качки повернуться назад”, – сказав Дмитришин.