СЬОГОДНІ: Понеділок, 25.01.2021, 2:44

Максим Степанов на Рівненщині: 15,9 млрд грн – це сума, необхідна для гідного фінансування екстреної медицини в Україні

Запропонований Міністерством охорони здоров’я України бюджет на екстрену медичну допомогу на 2021 рік у розмірі 15,9 млрд грн враховує справедливу зарплату працівникам служби.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив під час робочої поїздки у Рівненську область у суботу 1 серпня.

“Щоб реалізувати плани МОЗ щодо створення екстреної медичної допомоги еталонного рівня, наступного року необхідно 15,9 млрд грн. Ця цифра враховує справедливу заробітну плату працівників екстреної медичної допомоги”, – сказав він під час спілкування зі ЗМІ.

Міністр підкреслив, що наступного року передбачається суттєве збільшення заробітної плати працівникам ЕМД.

“Заробітна плата водія повинна бути не 3,5-4,5 тисячі гривень, як зараз, а 10-12 тисяч гривень, середнього медичного персоналу, тобто медсестер, фельдшерів, – не 5,5-6 тисяч гривень, а близько 15-16 тисяч гривень, лікарів – 20-22 тисяч гривень і диспетчерів – на рівні 12-13 тисяч гривень”, – зазначив він.

Максим Степанов також повідомив, що МОЗ планує оновлення автопарку служби екстреної медичної допомоги. Цього року, зокрема, запланована закупівля близько 400 машин, у наступні два роки – ще 1400 автомобілів.

“У нас 1800 машин, які старше 10 років або які не експлуатуються, але перебувають на балансі. Близько 400 машин ми плануємо закупити у цьому році. Решту, 1400 автомобілів, ми хочемо купити протягом 2021-2022 років”, – зазначив очільник МОЗ.

За його словами, особливої уваги також потребує питання стану будівель, де розташовані станції ЕМД. Максим Степанов вважає, що місцевим органам влади потрібно вжити заходів для покращення умов роботи та відпочинку працівників екстреної медичної допомоги.

“Я постійно звертаюсь до органів місцевого самоврядування, потрібні невеликі кошти, щоб зробити там ремонт”, – зазначив він.

Міністр також наголосив, що МОЗ нині працює над покращенням якості надання медичної допомоги службою ЕМД. На сьогодні в Україні в середньому лише 31% викликів “швидкої” виконується у відповідності до нормативів.

“Ми хочемо, щоб наступного року цей показник був мінімум 60 відсотків, а надалі довести його до 75-80 відсотків протягом ще 2 років”, – повідомив керівник МОЗ.

Ще одним індикатором якості роботи служб екстреної медичної допомоги міністр назвав показник госпіталізації хворих до спеціалізованих медичних закладів.

“Дуже яскравий показник щодо госпіталізації хворих з гострим інфарктом міокарда, які потребують швидкого транспортування в лікарню. Сьогодні 56% пацієнтів з інфарктом доставляються саме в ті лікарні, які можуть надати спеціалізовану медичну допомогу. Ми хочемо довести цей показник до 90-95 відсотків протягом 2 років”, – додав міністр.