СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 16:19

Шкарлет анонсує змішане навчання і сподівається, що батьки скинуться на техніку для шкіл

Очільник Міністерства освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що найбільш ймовірний сценарій навчання з 1 вересня – це змішане навчання, для якого потрібна техніка.

Але для того, щоб школи могли повноцінно функціонувати в такому режимі, на обладнання потрібні гроші. Тут Шкарлет “сподівається на батьків, які допоможуть школам”.

Про це т.в.о міністра розповів під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді.

Упродовж засідання Шкарлет також розповів про підготовку МОН до навчального року.

МОН надішле закладам освіти рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії після того, як отримає їх від санітарної служби – орієнтовно після наступного тижня.

Шкарлет назвав три сценарії навчання залежно від епідеміологічної ситуації:

  • перший варіант, найменш ймовірний, це низький рівень захворюваності відвідування закладів досвіди дозволено в звичайному режимі;
  • другий варіант – високий рівень захворюваності, і навчання забезпечується повністю дистанційно;
  • третій варіант, найбільш ймовірний – середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечується в змішаній формі – як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання і гігієни.

Найбільш імовірний – це змішане навчання, коли діти вчитимуться частково у закладах, а частково – дистанційно. Зокрема, йшлося про формат, у якому частина учнів відвідує урок у класі, а решта – спостерігає за ним онлайн. Наступного дня учні міняються.

Також можливе навчання у різні зміни, асинхронні перерви, скасування масових заходів.

Проте Шкарлет запевнив, що у будь-якому випадку повністю дистанційне навчання для дітей початкових класів міністерство рекомендувати не буде.