СЬОГОДНІ: Субота, 19.09.2020, 9:51

На Рівненщині вилучено понад 10 кг незаконно добутої риби

У період з 9 по 14 липня 2020 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

Так, було складено  чотири протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 14 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства). Оформлено три акти  виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно якого вилучено 9 од. заборонених знарядь лову.

«Загалом, у порушників конфісковано понад 10,7 кг риби, 4 од. заборонених знарядь ловута та один човен. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 020 грн. Накладено штрафів на суму 986 грн. Чотири  справи передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності» – повідомив заступник начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області Олександр Новак.

Для прикладу, дев’ятого липня державні інспектори провели рибоохоронний рейд на території Хріницького водосховища. Так, поблизу с. Боремель  Демидівського району виявлено місцевого жителя, який здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – лісковою сіткою.

10 липня рибпатрульні викрили двох порушників, які здійснювали вилов риби забороненим знаряддям – «климнею». Вони рибалили на р. Случ, поблизу с. Чудель Сарненського району. У громадянина вилучено понад 10 кг риби: щуки – 3 екз. Завдано збитків у розмірі 1 020 грн. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.

На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районних судів Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.

Того самого дня рейдовою групою зафіксовано порушення Правил рибальства. Інцидент стався на березі р. Стир, поблизу с. Бабка Володимирецького району. Двоє громадян,  хотіли порибалити забороненими знаряддями лову – «павуком» та «екраном». Проте, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, порушники не вистиг завдати шкоди рибному господарству. На осіб було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.