СЬОГОДНІ: Вівторок, 22.09.2020, 20:38

Кому і як послабили карантин у Рівному

У Рівному спеціальна комісія при міській раді прийняла рішення послабити карантинні обмеження. Стосуються рішення закладів громадського харчування, загальної лазні на ринку. А ще почали вивчати можливість відкритись танцювальним гурткам. Крім того, дозволили протестантське хрещення на Басовому Куті, – пише Суспільне.

Про послаблення після комісії журналістам розповів мер Рівного Володимир Хомко. Зокрема, каже, дозволили закладам громадського харчування обслуговувати клієнтів всередині. Основна вимога – дистанція між усіма.

“Дали дозвіл на тиждень всім цим закладам. І подивимся, як вони будуть виконувати заходи санітарного захисту. Дуже важливо, щоб вони відчували, що контроль є і не було хаосу”, – каже Хомко.

Мер додає, що в частині обмежень продублювали рішення обласної комісії. Там вказано, що всередині можна заповнити заклад максимум наполовину, відстань між столами має бути 2 метри, за столом – не більше 4-х (без врахування дітей до 14-ти років), персонал – в засобах захисту, приміщення мають провітрюватись та дезінфікуватись, на вході відвідувачу мають виміряти температуру.

Працювати закладам можна до 23-ї. Нічні клуби – не відкривають, зі слів мера, їх неможливо проконтролювати.

Також дозволили відкритись кінопалацу “Україна”. А ще дали дозвіл на роботу загальній лазні на ринку “Моріон”. Але туди має прийти комісія і перевірити, чи не несе перебування там загрози поширення вірусу.

Сільгоспринок на Млинівській також працюватиме, як і авторинок.

Питання діяльності культових споруд поки що ще вивчають. Розглянуть його на комісії наступного тижня, проаналізувавши цей досвід в інших містах.

Також у міськраду звернулась одна із протестантських церков і попросила дозволити провести хрещення на Басовому Куті. Участь в ньому має взяти 20 чоловік. Комісія прохання підтримала.

“Думаю, на березі Басівкутського озера в день, коли нікого не буде, метрів 10 між людьми ми зможемо зробити. Ми запропонували їм узгодити з нами саму процедуру і також провести це хрещення”, – каже мер.

Звертались також до комісії і з приводу роботи атракціонів у парках. Поки що це питання вивчають, – зазначив Хомко.

Зверталась і керівниця Палацу дітей і молоді Ірина Первушевська з клопотанням дозволити відновити репетиції танцювальних гуртків. Такий дозвіл дали, але комісія має поїхати й подивитись, як це відбувається з дотриманням карантинних вимог.

“Дозволили, щоб вони провели нам тестове тренування, наші люди поїдуть, подивляться з санстанцією. Якщо там дотримуються норми – то ми дамо (дозвіл,-ред.) далі”.

Під час інтерв’ю мер показав графік динаміки захворюваності в місті. Після тривалого зростання, каже, врешті почався спад.

“Якщо піде знову вверх – будем знову “закручувати гайки”, щоб пішов на спад”, – каже очільник Рівного.