СЬОГОДНІ: Понеділок, 03.08.2020, 15:00

На Рівненській АЕС тривають роботи з підвищення безпеки

Персоналом цеху теплової автоматики та вимірювань Рівненської АЕС здійснюються роботи з модернізації технічних засобів спецкорпусу № 2.

Модернізація технічних засобів включає в себе заміну засобів, які відпрацювали свій ресурс, а саме: шаф уніфікованого комплексу технічних засобів (УКТЗ); панелей живлення; фасадів панелей щита спецводоочищення (СВО); панелей (стендів) первинних перетворювачів технологічних параметрів; первинних перетворювачів технологічних параметрів на більш сучасні технічні засоби, які відповідають чинним в Україні нормам, правилам та стандартам з ядерної та радіаційної безпеки.

Технічні засоби спецкорпусу №2, що підлягають модернізації, призначені для системи контролю та керування технологічним обладнання СВО. Виробником основного обладнання виступає ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій» (м. Кропивницький), що є провідним в Україні розробником і постачальником програмно-технічних комплексів для систем, які забезпечують безпечну експлуатацію атомних енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000. В шафи УКТЗ – останньої модифікації вмонтована система технічного діагностування, що дозволяє безперервно контролювати технічний стан обладнання, його елементів, а також забезпечує виявлення дефектів в процесі нормальної експлуатації і в аварійних режимах, що значно спрощує роботу як експлуатаційних служб, так і ремонтного персоналу.

Зокрема, станом на сьогодні реалізація проекту відновилася та перебуває на стадії пуско-налагоджувальних робіт. На майданчику працює персонал підрядної організації ТОВ «КНМП «ЕПМ» (м. Вараш) спільно з ТОВ «Промислові захисні покриття» (м. Вараш), а також спеціалісти ЦТАВ, хімічного та електричного цехів РАЕС. Усі роботи заплановано завершити до кінця серпня 2020 року.