СЬОГОДНІ: Понеділок, 03.08.2020, 15:20

На Рівненщині функціонує сучасний тренувальний полігон обласного управління ДСНС

Територія полігону на базі аварійно-рятувальної частини становить понад 25 га, кількість навчальних локацій – 12, що в свою чергу дозволяє одначасно прийняти більше 300 рятувальників та понад 50 одиниць спецтехніки.

Сучасна тренувальна база полігону дозволила провести на високому рівні перші в Україні міжнародні навчання “Rescue Days Ukraine 2019”, що тривали впродовж чотирьох днів, а також Всеукраїнських навчань рятувальників зі всієї держави, що проходили під егідою Німецького товариства Міжнародного співробітництва GIZ.

Структура полігону дає можливість відпрацьовувати тренування не лише усіх служб цивільного захисту Рівненської області, а й підходить під навчання силових та правоохоронних структур, як зокрема антитерористичного центру при СБУ у Рівненській області.

Якщо дивитися у більш широкому ракурсі, то на полігоні відпрацювуються ввідні по гасінню масштабних лісових пожеж за допомогою пожежної авіації, а саме літаків АН 32 П, що є надзвичайно актуальним, зважаючи на ріст лісових пожеж в межах держави.

Також на тренувальному полігоні облаштований спеціальний майданчик для посадок гвинтокрила-єврокоптера, де відпрацьовуються елементи порятунку та доставки потерпілих з місць аварій до медзакладів. Є локація по ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, де рятувальники практично відпрацьовують різноманітні сценарії ДТП.

Відпрацьовують рятувальні підрозділи і ліквідацію наслідків аварій з викидом небезпечних хімічних речовин, а також гасіння наземних газових резервуарів.

Окремо є навчальні місця, де імітуються проведення відновлюваних робіт при пошкоджених ліній електропередач та проведенні аварійно-рятувальних робіт під час ліквідації наслідків витоку природного газу на газорозпридільних магістралях. Відведене також місце для тренувань групи піротехнічних робіт при ідентифікації та знищенні вибухонебезпечних предметів.

Тренуються бійці ДСНС і рятувати людей з колодязів та каналізаційних колекторів.
Нещодавно на полігоні з’явилися два додаткові навчально-тренувальні місця по ліквідації наслідків аварій повітряних суден, літаків та гелікоптерів, а також по вдосконаленню навиків водіння та подолання перешкод при пошуку потерпілих у важкодоступній місцевості снігоболотоходом БОГУН.