СЬОГОДНІ: Неділя, 28.11.2021, 23:20

Під Рівним рятувальники гасили аварію гелікоптера (+ФОТО)

На спеціальному полігоні під Рівним рятувальники відпрацювали алгоритм дій під час аварії гелікоптера або літака. Планові навчання відбулись у п’ятницю, 3 липня, про них повідомили на сторінці ДСНС. Суспільне поцікавилось, як часто доводиться використовувати здобуті навички в реальному житті та які ще сценарії застосовують на полігоні в Городищі.

Подібні тренування, за словами речника Служби порятунку Дмитра Мельника, є плановими. Щороку рятувальники відпрацьовують різноманітні дії: ліквідацію пожеж у багатоповерхівках, на АЗС, допомогу під час ліквідації наслідків ДТП тощо.

У селі Городище на полігоні ДСНС є багато локацій, де рятувальники відпрацьовують різноманітні надзвичайні події, характерні для рівненського регіону.

Є, наприклад, локації для навчань з ліквідації лісової пожежі, руйнування будинку внаслідок вибуху газу.

На локаціях з літаком та гелікоптером рятувальники відпрацьовують ситуації, як правильно ліквідувати пожежу та рятувати людей.

Серед інших локацій, які перерахував Дмитро Мельник, є і місця для навчання групи піротехнічних робіт. Рятувальники там навчаються безпечно виявити, вилучити та знищити боєприпаси. Є також локація, де вчаться ліквідовувати хімічну загрозу, як от витік аміаку, хлору.

Ми запитали в речника, як часто доводиться використовувати здобуті навички з ліквідування наслідків аварії літака чи гелікоптера у реальному житті.

“Минулого року в нас був трагічний випадок у травні на Радивилівщині, коли впав гелікоптер з чотирма військовими. Тоді виїжджав наш радивиліський підрозділ, вони прибули на місце події першими і почали гасити пожежу, ” – розповів Дмитро Мельник і додав, що, на щастя, такі випадки трапляються нечасто.

Щодо минулорічної трагедії, то речник пояснив: тоді врятувати людей було неможливо. Аварія спричинила лісову пожежу, яка могла стати масштабною. До того ж, за словами Дмитра Мельника, могли вибухнути баки з паливом. Тому перш за все рятувальники приступили до гасіння вогню.