СЬОГОДНІ: Середа, 28.07.2021, 6:28

4,5 роки тюрми: на Рівненщині засудили військового хулігана-дезертира

На Рівненщині суд виніс вирок військовому-контрактнику, якого обвинуватили у хуліганстві. За версією слідства, у січні він вдарив свого знайомого пляшкою по обличчю. Суд позбавив чоловіка волі на 4,5 роки, бо той вже мав непогашену судимість, – повідомили у Військовій прокуратурі Західного регіону, – пише Суспільне.

Сам інцидент трапився 25 січня 2020 року біля кафе “Сота” у Березному. Тоді, тримаючи у лівій руці півлітрову пляшку з горілкою, солдат вдарив нею по обличчю іншого. Про це йдеться у вироку суду, опублікованому у Єдиному реєстрі судових рішень. Травми, які отримав потерпілий, розцінили як легкі, а контрактника звинуватили у хуліганстві.

Заявник під час досудового слідства розповів, що посперечався з нападником. Але “домовилися не битися, а випити, щоб налагодити стосунки”. Однак, коли відвернувся, то отримав від військового удар пляшкою. У суд потерпілий не з’явився й подав заяву, що претензій до нападника не має.

Відомо, що після строкової служби, військовослужбовець пішов служити за контрактом у Нацгвардію. Його призначили стрільцем у 2019-му і підписали контракт на три роки. У службовій характеристиці військової частини 3018, що у Київській області, йдеться, що солдат був недисциплінованим та неперспективним військовослужбовцем.

“У професійному відношенні підготовлений слабко, над удосконаленням своїх професійних знань не працює. До служби ставиться опосередковано та без високої відповідальності. Фізично розвинений слабко”, – йдеться у характеристиці для суду.

Як повідомляє пресслужба Військової прокуратури, у суді обвинувачений повністю визнав провину та сказав, що розкаюється у вчиненому.

Березнівський районний суд прийняв рішення про позбавлення волі на два роки. А оскільки у листопаді 2019 року військовика вже судив Ірпінський міський суд Київської області за дезертирство й той мав умовний термін, то невідбуте покарання суд об’єднав із новим вироком та позбавив чоловіка волі на 4,5 роки.

Доки вирок не набере законної сили, йому продовжили нічний домашній арешт. На апеляцію солдат має місяць. Суспільне також готове озвучити його позицію з приводу вироку, якщо він виявить таке бажання та вийде на зв’язок із редакцією.