СЬОГОДНІ: Неділя, 09.08.2020, 5:15

Помер найстаріший шахіст Рівненщини

Сьогодні, 5 червня стало відомо про те, що на 94-му році життя пішов з життя найстаріший шахіст Рівненщини Михайло Коломійчук.

Михайло Коломійчук народився у Здолбунові у 1926 році, вчився у чотирирічній українській школі. Пережив воєнне лихоліття нациської окупації і у 1944 році був мобілізований до Червоної Армії. Але війна для Михайла закінчилася швидко: мобілізаційний пункт потрапив під нищівне німецьке бомбардування, під час якого він отримав контузію і переломи обох ніг. Після госпіталю був направлений у Свердловськ на «Уралмаш», де працював помічником фрезерувальника. Далі направлення у школу кочегарів, важка праця на паровозі. З 1946 року перевівся з Уралу на Батьківщину у Здолбунівське локомотивне депо. Спочатку продовжив навчання у Костопільській школі машиністів, почав працювати помічником машиніста, а з 1952 року – машиністом. У Здолбунівському локомотивному депо Михайло Іванович пропрацював до пенсії.

В шахи навчився грати у десятирічному віці. За Польщі у Здолбунові постійно збирались 6-8 шахістів, які скидалися на невеличкі суми і розігрували призові. Так що, перші свої призи Михайло Коломійчук виборював ще за Польщі! А серйозне захоплення грою прийшло, коли у локомотивному депо познайомився з машиністами Віктором Корольовим і Михайлом Євчуком. Саме дворазовий чемпіон Рівненщини Віктор Корольов привчив Михайла користуватися шаховими підручниками, показав, як системно потрібно вивчати шахи. І з середини 60-х років минулого століття результати пішли вгору.

Так, Михайло Коломійчук надовго став другою дошкою після Віктора Корольова, виступав у змаганнях залізничників у Здолбунові, Рівному, Львові, Ковелі, Стрию, Сарнах у яких виконав і неодноразово підтверджував норматив першого спортивного розряду. Шахова спільнота Рівненщини добре знала Михайла Коломійчука по виступам в етапах Кубка області, здолбунівських турнірах. Останню свою турнірну партію Михайло Коломійчук зіграв у 93-річному віці 4 листопада 2019 року у здолбунівському клубі залізничників у бліц-турнірі на відзначення Дня залізничника України.