СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 18:18

У “Європейській солідарності” відмовляються відправляти Авакова у відставку

Співголова фракції Європейська солідарність Ірина Геращенко відмовилася підписувати звернення з приводу відставки міністра МВС Арсена Авакова. І пояснює це доволі дивно.

Фракція Голос у Верховній Раді вимагає відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і голови Нацполіціі Ігоря Клименко після гучних подій в Кагарлику і Броварах.

Співробітники поліції міста Кагарлик обґрунтовано підозрюються в згвалтуванні, тортурах і побитті 26-річної жінки, яку викликали у відділення поліції в якості свідка. А вже через кілька днів в Броварах сталася перестрілка між угрупованнями, що контролюють маршрутні перевезення в Київ.

Для залучення уваги вони вирішили спробувати зібрати голоси народних депутатів різних фракцій, щоб подивитися, хто готовий підтримати відставку голови МВС. Голос зібрав 47 голосів, серед яких немає жодного представника партії ЄС.

«Регламент ВР не передбачає збору підписів для зняття будь-якого міністра. Для цього потрібно лише зареєструвати постанову про відставку, і досить ініціативи одного депутата», — написала вона у своєму Фейсбуці.

Проте, регламент ВР не заважає їй підписувати звернення з приводу відставки глави МОЗ Максима Степанова, адже «це відповідає регламенту».

У коментарях у неї відбулася суперечка з Сергієм Лещенком, який нагадав Геращенко, що вона блокувала постанову про звільнення Авакова від 2015 року «протягом 3 років поки вона очолювала ВР».

Також в коментарях Геращенко уточнила, що партія «готова голосувати за відставку всіх міністрів, щодо яких буде зареєстровано постанову про звільнення».

На коментарі користувачів про те, що Голос збирає підписи прямо на постанові про звільнення Авакова, Геращенко не відповіла, назвавши його «пустопорожним листком».