СЬОГОДНІ: Середа, 10.08.2022, 12:12

Нові домівки для лелек облаштували енергетики на Рівненщині

Встановлення каркасів для гнізд птахів на Рівненщині відбувається не вперше. Цієї весни подібні кріплення вже встановлювалися у Дубровицькому районі. Їх виготовили працівники цеху по ремонту обладнання ПрАТ «Рівнеобленерго».

Нещодавно ж безпечні пристосування для птахів з’явилися і у Зарічному та с. Морочно – працівники Зарічненського РЕМ подбали про те, щоб вберегти птахів від загибелі, а електромережі – від пошкодження.

Небезпечне розташування пташиних домівок – безпосередньо на опорах – спричиняє пошкодження електромереж, аварійні ситуації, становить загрозу для родин птахів, населення та житлових будинків.

Так у Зарічненському районі лелече гніздо згоріло, а птах продовжував облаштовувати своє житло на опорі повітряної лінії.

Тому у районі електричних мереж вирішили не зволікати – самостійно виготовили спеціальне кріплення і перенесли гніздо вище від рівня опор та електропроводів. Відтак нові «помешкання» запобігатимуть ураженню птахів електричним струмом і не впливатимуть на роботу електромереж.