СЬОГОДНІ: П’ятниця, 05.06.2020, 16:30

Проблеми з ринками, ТРЦ і секонд-хендами. Мер Рівного пояснив, що робитимуть

У Рівному посилено контролюватимуть територію біля центрального ринку, щоб не допустити стихійної торгівлі, через скарги на деякі ТРЦ за ними також пильніше вестимуть контроль, а дитячі садочки відкриють не раніше, ніж дозвіл дасть Київ, взявши на себе відповідальність.

Про це журналістам після засідання міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко, – пише Суспільне.

Мер пояснив, що продовження карантину до 22 червня не означає, що до того часу все залишиться так, як зараз. Комісія ТЕБ і НС готова зібратись в оперативному режимі й реагувати на ситуація як у бік послаблення обмежень, так і в бік посилення. Поки ж із нових є кілька рішень.

Зокрема, взяти під окремий контроль несанкціоновану торгівлю біля центрального ринку, бо напередодні були преценденти і тричі довелось викликати поліцію.

– Також є доручення по секонд-хендах, тому що були випадки порушення карантинних вимог перед входом. Тому має своє завдання поліція, наші працівники. І відповідальними будуть чи працівники, чи власники секонд-хендів. Зможуть навести порядок – хай торгують, не зможуть – значить будуть закриті, – каже мер. Володимир Хомко додав, що були скарги на деякі торговельні центри, що там не дотримуються карантинного режиму, не міряють температуру.

– Окрема комісія буде досліджувати, працювати зі скаргами, щоб повернутись до суворого карантинного режиму. Ситуація в країні непроста. Розслабились люди.

Рішення про відтермінування відкриття дитсадків – прийняте синхронно з обласною комісією. Коли садочки зможуть відкритись – мер навіть не прогнозує.

– Тільки після рішення Кабінету Міністрів. Скажуть санепідеміологи, що це можливо, візьме на себе відповідальність – тоді. Розумію, що батькам важко.

Також поки невизначеним залишається питання поновлення повноцінної роботи громадського транспорту. На комісії, щоправда, дали дозвіл на спецперевезення до торгового центру на околиці міста.

– До нас звернувся “Екватор” з проханням дозволити пустити спецтранспорт до свого супермаркету. Ми “дали добро”, у разі погодження із санстанцією і поліцією. Виключно у режимі спецтранспорту, якщо забезпечить дотримання санітарних норм, – розповів Володимир Хомко.

Мер також пояснив, що одним із мотивів продовжити роботу тролейбусів на цілий день було бажання зменшити кількість людей, які скупчуються на зупинках.

– Чи вдалось це – не можу сказати з впевненістю. Було дуже багато прохань людей. Ви ж бачите, все послаблення карантину в Україні – воно ж відбувається під тиском людей. Якщо би бути абсолютно об’єктивно чесним перед собою – то цього карантинного послаблення не повинно бути. Але мусили зважити на те, що хочемо і те, що можемо, – коментує Володимир Хомко.

Зазначимо, що відучора на маршрутах №35, 38, 38-А, 58, 61 курсує по п’ять автобусів. Щоправда, система “Dozor” поки що їх не показує. У пресслужбі міськради Суспільному уточнили, що моніторинг відновиться з наступного тижня, бо на кілька днів цього тижня перевізники вирішили не проплачувати цю послугу.