СЬОГОДНІ: Вівторок, 25.01.2022, 10:44

Мирослав Черній: “Нам приємно створювати проекти, у які з радістю заселяються люди”

Представник відомої рівненської будівельної компанії “Стоград” Мирослав Черній у інтерв’ю нашому виданню розповів про те, як карантин впливає на ринок нерухомості, що відбувається з цінами і попитом на житло та які перспективи місцевого будівельного ринку.

Чи повпливав карантин на діяльність компанії, а саме на будівництво та дотримання термінів здачі об’єктів у експлуатацію?

Карантин жодним чином не повпливав на терміни здачі наших об’єктів в експлуатацію. Ми завжди передбачаємо декілька місяців запасу, адже не знаємо, якою буде погода, особливо зимою. Тому цього року ми змогли в холодну пору зробити більше, ніж очікували, відповідно, навіть не зважаючи на сьогоднішню ситуацію в державі, терміни в цілому у нас збережені.

Що зараз відбувається з попитом на нерухомість? Чи зменшилася кількість дзвінків і угод? Чи спостерігається відкладений попит на ринку?

Падіння попиту звичайно спостерігається, я думаю як і у більшості сфер бізнесу, але це точно не критично. Ми розраховували на більший спад, тому в цілому картина особливо не страшна, тим більше, що хороший продукт завжди користується попитом. До слова, зріс запит саме на комерційні приміщення. Думаю багато хто зрозумів, що після “кризи” розпочнеться піднесення і зараз якраз час вкладати у власну справу.

Візитівкою “Стограду” є житловий комплекс “BridgeTower”. На якому етапі зараз його будівництво?

“Bridge Tower” на етапі завершення, через декілька місяців будемо вводити його в експлуатацію. Усі внутрішні роботи вже майже завершені, зараз дофарбовуємо під’їзди, добудовуємо консьєрж-хол і все, підходимо до фіналу. Зовнішні роботи тривають в запланованих темпах, будинок повністю утеплений і вже, як всі можуть бачити, почали наносити перші слої грунтовки та декоративне оздоблення фасаду будинку. Тому, ми цілком вкладаємось у заплановані терміни.

Скільки наразі у Вашої компанії проектів в стані будівництва?

Загалом, наразі це п’ять проектів. Розпочато будівництво ЖК “Сімейний” по вулиці Квашенка, 2. Триває будівництво таких житлових комплексів як вищезгаданий “BridgeTower” по вулиці Драгоманова, 27, “Корольова” по вулиці Корольова,23, “BridgeTown” по вулиці Степана Бандери, 1д, а також будуємо комерційні приміщення на Макарова та Грушевського. Зовсім скоро розпочинаємо най масштабніший наш проект ЖК «Central City apartments» – але про це згодом.

У зв’язку з останніми подіями в Україні та світі, зокрема пандемію, чи плануєте піднімати ціни на житло у своїх новобудовах?

Ми дивимось на ситуацію по ринку в цілому. Звичайно, у порівнянні з минулими роками суттєво виросла собівартість будівництва, через здорожчання будматеріалів та зростання заробітних плат, але ми розуміємо, що є ще такий фактор, як купівельна спроможність населення. Також є загальний ринок у Рівному, на який ми теж орієнтуємось. Тому в цілому стараємось тримати ціни на нашу нерухомість доступними для людей.

Будівельна компанія “Стоград” планує виходити за межі Рівного?

Наша компанія – це місцевий забудовник. На пропозиції виходу за межі нашого міста відповідаємо, що хочемо будувати та розвивати саме Рівне. Нам приємно створювати нові, цікаві та якісні проекти у які з радістю заселяються люди, створюються сім’ї та ростуть діти, а також розвивається бізнес у якісних комерційних приміщеннях.

Які на Вашу думку головні тенденції на ринку нерухомості будуть спостерігатися найближчим часом?

Ринок йде до того, щоб будувати більш європейські, цікаві проекти з невеликими площами квартир. Люди все менше часу проводять вдома і великі площі стають просто не актуальними в наш час. Важливим фактором також є те, що ціна прив’язана до м2, тому очевидно, що чим менше м2, тим дешевша виходить нерухомість. Тим більше зараз архітектура дозволяє робити не великі гарні та комфортні квартири європейського зразка де є повноцінна зона кухні, вітальні та окремої кімнати.