СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 17:52

У Рівному відновлять палац Любомирських

В Рівному у рамках цьогорічного Громадського бюджету запропонували створення та встановлення бронзових міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста у їх первинному історичному вигляді з використанням шрифту Брайля.

Автор проекту, відомий рівнянин Олексій Муляренко розповідає, що інфраструктура Рівного буде доповнена чотирма міні-копіями туристичних об’єктів, які розташовуватимуться біля оригінальних споруд та будуть доступні для всіх бажаючих. Очікується, що новостворені елементи будуть також популярними фотозонами.

Такі міні-скульптури буде розташовано біля обласного краєзнавчого музею (гімназія), залу камерної та органної музики (костел), Свято-Воскресенського собору (Собор із дзвіницею та стелою Божої матері) та палац Любомирських.

До слова, співавторами проекту виступають активні громадські діячі Петро Поліщук, Ніна Асєєва та Тетяна Войтович.

«Рівне – одне з міст з багатою історико-культурною спадщиною, елементи якої в більшості не збереглися зовсім або не мають туристично-привабливого вигляду. Існуюча інфраструктура міста має не високі шанси зацікавити місцевих жителів, та приїжджих туристів. Створення та встановлення даних міні-скульптур 3D-макетів дозволить осучаснити простір міста, оживити історію нашого міста, реанімувати інтерес жителів до давно знайомих об’єктів, підвищити їх привабливість для дітей, підлітків та молоді, забезпечити доступність та їх сприйняття людьми з інвалідністю», – каже Олексій Муляренко.

Зазначимо, що проект також передбачає нанесення на міні-скульптури QR коду, який дає доступ до інклюзивного відеоролика з історією та описом об’єкта з тифлокоментарем, сурдодублюванням та субтитрами англійською мовою.

Бюджет цього проекту становитиме 996 тисяч грн. Наразі, така ініціатива вже реалізована у Львові.