СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 21:55

На Рівненщині запрацює найбільша в області сонячна електростанція

На Рівненщині запрацює найбільша в області сонячна електростанція. Станом на сьогодні в регіоні їх є п’ять. Її будує ТОВ “Теплоенерго Сервіс” на території Малолюбашанської ОТГ на Костопільщині.

Сьогодні голова ОДА Віталій Коваль відвідав СЕС особисто. На даний момент на тут проводяться роботи щодо приєднання сонячної електростанції до Єдиної енергетичної системи. Зокрема завершується прокладання підземного кабелю до точки підключення.

Також проходить сертифікація обладнання в НКРЕКП для заключення договору та заплановано продовження будівництва сонячної електростанції зі збільшенням потужностей до 6 мВт.

Додамо, що на цій СЕС буде встановлено 5200 сонячних панелей, а її потужність сягатиме 1,8 мВт. Вона розташована на території 20 га. Залучено 1,8 млн євро інвестицій.

Зі свого боку, голова ОДА підписав розпорядження про зменшення вартості оренди земельної ділянки під СЕС до 1,5% (від її нормативної грошової оцінки) до моменту введення електростанції в експлуатацію. Таким чином зекономлені на оренді понад 400 тисяч гривень на рік інвестор зможе направити у розвиток СЕС, прискорення будівництва тощо.