СЬОГОДНІ: Четвер, 13.08.2020, 23:25

Проти Вараського району збунтувалися ще й дубровиччани

Учора, 15 травня під час сесії Дубровицької районної ради прийнято звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад та територій України,  Рівненської обласної державної адміністрації щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою, представленого Рівненською ОДА, в якому місцеві депутати вимагають зберегти Дубровицький район.

Нагадаємо, що відповідно до перспективного плану затвердженого обласною владою Дубровицький район має увійти до складу Вараського району.

Найближчим часом буде сформовано делегацію із представників Дубровиччини, яка поїде до Києва “стукати” у владні кабінети найвищого рівня, аби передивитися це питання та залишити Дубровицький район.

Нагадаємо, що днями проти Вараського району збунтувалися ще й у Зарічненському районі.

Подаємо повний текст звернення депутатів Дубровицької районної ради до органів влади Рівненщини та центральних органів влади:

“Ми, депутати Дубровицької районної ради Рівненської області, розглянувши та обговоривши проєкт пропозиції щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою, представленого Рівненською ОДА 04 травня 2020 року, який передбачає утворення чотирьох районів: Рівненський, Дубенський, Сарненський та Вараський, глибоко стурбовані тим, що при формуванні районів області не враховані Методичні рекомендації розроблені Міністерством регіонального розвитку щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня. Основними принципами моделювання нових районів є:
1. створення у межах однієї області;
2. територія є компактною, географічно цілісною та нерозривною (відсутність територіальних анклавів та ексклавів);
3. чисельність постійного населення району становить, як правило, не менше, ніж 150 тисяч осіб;
4. зона доступності визначається по автомобільних дорогах з твердим покриттям на відстані до 60 кілометрів від межі адміністративного центру.
У запропонованій обласною адміністрацією пропозиції враховано тільки кількісний показник чисельності населення, а в даному випадку мають враховуватися перш за все рівень та доступність надання послуг, організаційна спроможність районних органів влади надавати населенню закріплені за ними законодавством адміністративні послуги належної якості, шляхове сполучення, інфраструктурна потужність адміністративного центру та інші критерії. Адже в новоутворених районах, де будуть певні ОТГ, мають бути сконцентровані підрозділи ДСНС, поліції, суди, екстрена медицина, вторинний рівень медицини, Держпродспоживслужба, податкова, пенсійний та інші служби. Для того щоб вони були доступні для громадян, відстань до цих центрів не має перевищувати 60 км, хоча для жителів Зарічненського району це не виконуваний показник. Тому, що відстань від найвіддаленішого села Зарічненського району до м. Вараш становить 170 км, через інший район або лісом по бездоріжжю 70 км. Тому дана територія не є цілісною та нерозривною. В той час відстань від віддалених сіл Зарічненського району до м. Дубровиця складає 60 км., є загальнодоступне автомобільне сполучення, щоденно із кожного віддаленого села курсує по декілька маршрутних автобусів по асфальтованій автомобільній дорозі. Дубровицький та Зарічненський райони розташовані на півночі Рівненської області і є районами, що зазнали впливу аварії на ЧАЕС та відносяться до 3 категорії радіаційного забруднення. Жителі районів вбільшості є постраждалими від аварії на ЧАЕС, що вплинуло на показник чисельності населення, тому необхідно враховувати, що вони розкидані та малочисельні. Але в діяльності влади на першому місці повинна бути турбота про людину, а не боротьба за ресурси і повноваження.
Тож, на нашу думку, набагато доцільніше приєднати Зарічненський район до Дубровицького з центром у м. Дубровиця, зберегти при цьому статус міста Дубровиця. Дубровиця — найстаріше місто Рівненської області, відоме з 1005 року. Розташована на історичному Волинському Поліссі, належить до історичних населених місць України.
Зважаючи на численні звернення населення Дубровицького та Зарічненського районів, ми, депутати Дубровицької районної ради, просимо забезпечити терміновий розгляд нашого звернення і внесення змін до проєкту пропозиції щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою Рівненської області, а саме утворення Дубровицького району з центром у м. Дубровиця”.