СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 17:53

Хто контролює анонімні рівненські телеграм-канали?

У регіонах України розпочався бум на анонімні політичні телеграм-канали для формування повістки перед місцевими виборами. Не стала у цьому винятком і Рівненщина. Місцеві так звані “політичні еліти” використовують цей популярний месенджер для створення паралельної реальності. Це поле найбільш брудних фейків та найвідчайдушніших маніпуляцій. За це відповідальності не несе ніхто, адже все відбувається анонімно.

За допомогою анонімних телеграм-каналів, крім іншого, рівнян переконують, що вони тепер володіють таємницями та посвячені в інсайди влади. Знають секрети політиків. Це створює ілюзію інформованості. Ілюзію значущості. Хоча насправді, головні бенефіціари таких каналів, а це місцеві політики та посадовці, використовують людей у своїх інтересах.

Тому, “Рівненські новини” розбиралися, хто робить “фейки” на Рівненщині. Адже ви завжди повинні знати, хто дає інформацію. Інакше ви жертва маніпуляцій.

Штірліц ще ніколи не був так близько від провалу…

У каналу “Штірліц” більше 2 тисяч підписників, майже половина з них – куплені боти. Він був створений 13 вересня. І як стверджують самі автори каналу з метою публікації – рівненських скандалів, інтриг, інсайдів і не тільки…

Нам відомо, що його основними бенефіціарами є народні депутати України  від партії “Слуга народу” Олександр Аліксійчук та Олександр Ковальчук. Відповідальний за функціонування каналу – депутат облради, помічник Аліксійчука Володимир Муляр, а наповненням займається “чорний піарник”, помічник Ковальчука Юрій Дюг.

На каналі в основному публікують відверто “чорнушні” матеріали про основних опонентів Аліксійчука та Ковальчука: голову Рівненської ОДА Віталія Коваля (ні для кого не секрет, що Олександр Аліксійчук бачив у цьому кріслі себе, або ж свого бізнес-паратнера Юрія Чаборая), Дмитра Соломчука (він заважає Аліксійчуку очолити обласну організацію партії “Слуга народу”), Олексія Муляренка (як одного із основних кандидатів на посаду міського голови Рівного, а себе на цій посаді бачить Олександр Ковальчук), Олександра Данильчука (у крісло голови обласної ради ці нардепи хотіли всадити вже вищезгаданого Володимира Муляра). Також на каналі намагалися дискредитувати активістів, які борються проти будівництва під Рівним екологічно небезпечного заводу “Кроноспан”, і в той же час, писали гарні матеріали про сам деревообробний гігант (нагадаємо, Ковальчук та Аліксійчук там мають свої інтереси, а за комунікаційний напрямок на заводі, відповідає той же Юрій Дюг).

Що прикметно, “Штірліц” пише хвалебні оди самим нардепам Олександру Аліксійчуку та Олександру Ковальчуку, а також зовсім не зачіпає поки ще діючого міського голову Рівного Володимира Хомка, з яким у цих нардепів ситуативний союз і співпраця.

До слова, інформація про впливовість даного ресурсу сильно перебільшена. Адже із загальної кількості підписників, яких на сьогоднішній день є 2 311, близько тисячі – це куплені боти. Про це свідчить статистика підписників “Штірліцу” по дням, яка є у нас в розпорядженні. Там зокрема видно, що саме 26 січня 2020 року стався різкий приріст підписників на каналі – одномоментно додано 983 користувачів. Будь-який спеціаліст, вам скаже, що таке можливо лише придбавши так званих ботів. Свідчить про це, і кількість переглядів постів опублікованих на каналі. Зазвичай, це трохи більше тисячі переглядів одного поста. Крім того, на “Штірліці” не гребують і оплачувати перегляд постів, аби створювати ілюзію масовості.

Як там казав у фільмі “Сімнадцять миттєвостей весни” Вальтер Шелленберг – “Маленька брехня породжує велику недовіру”…

Шерлок любить свояків

Телеграм-канал “Шерлок” створено 8 січня цього року. Кількість його підписників 1649, з них майже тисяча теж куплені боти.

Нам відомо, що телеграм-канал контролюється одним із депутатів Рівнеради від “Громадського контролю” (його прізвище опублікуємо пізніше, поки потримаємо інтригу…).

Практично усі матеріали-розслідування на каналі присвячено міській політиці Рівного. Більшість із яких присвячено Секретарю Рівнеради Сергію Паладійчуку та його свояку, керівнику фракції “Свобода” Юрію Осіпчуку. Не забувають й багатьох інших депутатів Рівненської міської ради.

Тут можна зустріти так звані “розслідування” про дерибан міського майна, інсайди із міськвиконкому, земельні скандали тощо. Чимало на каналі і відвертої “чорнухи”.

Канал гарно стартонув, його почали читати. Однак, на початку березня трапився скандал. Інший рівненський телеграм-канал “Штірліц” звинуватив “Шерлока” у купівлі підписників (ботів), хоча й сам, як бачимо не гребує такими методами розкрутки.

“Шерлок” визнав, що до них на канал додалося близько тисячі “читачів”, однак заперечив, що це саме вони їх купували. На каналі заявили, що вважають це провокацією, а основна мета їхня недоброзичливців заблокувати таким чином канал. Не знаємо, що із цього правда, а що ні, але з того часу “Шерлок” дуже знизив свою активність, і протягом останніх двох місяців на ньому було опубліковано лише два матеріали. Останній датований 22 квітня.

Рівненщина політична”. Невдалий клон відомої сторінки у ФБ

Канал створено 15 січня цього року. Як кажуть його автори, вони втомилися ховати багато цікавої інформації по шухлядах, тому й розпочали новий проект і в телеграмі. Таким чином натякаючи, що є проектом відомої місцевої фейсбук-спільноти “Рівненщина політична”. Однак, засновник останньої Святослав Клічук заперечив даний факт.

Кількість підписників на каналі наразі становить 453 користувача.

Маємо інформацію, що “Рівненщина політична” у телеграмі це ще один проект нардепа від “Слуги народу” Олександра Аліксійчука та його помічника, депутата облради Володимира Муляра.

Тут, як і на “Штірліці” багато публікують негативної інформації та відвертої “чорнухи” про основних опонентів вищезгаданих ділків. В основному перепадає ще одному нардепу від “Слуги народу” Дмитру Соломчуку. Його тут називають одіозним.

Загалом, абсолютна більшість інформації розміщеної на “Рівненщині політичній” позбавлена будь-якого сенсу. Тому, навряд чи канал матиме якийсь успіх у місцевому сегменті анонімних політичних телеграм-каналів.

Таксист їде повільно, чи вистачить бензину?

Телеграм-канал “Таксист” створено 15 лютого цього року. Кількість його підписників наразі становить близько 200 користувачів.

Як стверджують автори каналу, його створення це не данина моді і не намагання вскочити у модний нині тренд телеграму, а спосіб спілкування із читачами.

Кажуть, що цей телеграм-канал близький до нинішньої обласної влади. Тут теж пишуть про багатьох місцевих політиків та публікують новини Рівненщини. У тому числі є й інформація, яку можна віднести до категорії “компромату” та “чорнухи”.

Розвиток каналу поки йде повільно. Чи вистачить бензину у “Таксиста” аби продовжувати рух далі, побачимо вже найближчим часом…