СЬОГОДНІ: Понеділок, 18.01.2021, 5:38

Відомий рівненський спідвеїст Марко Левішин розповів, як у нього проходить карантин

Переможець Кубка МАСЕС минулого року рівнянин Марко Левішин на карантині здебільшого ремонтує мотоцикли. У рамках підготовки до нового спортивного сезону поки може хіба займатися фізичними вправами – так розповідає про свої карантинні будні спідвеїст. Він став третім героєм рубрики “Здоровенькі були” на Суспільному.

Нагадаємо, титульним спонсором Марка Левішина є відома рівненська компанія, виробник якісних та надійних вхідних дверей “Сталь-М”, засновник якої екс-голова ОДА та депутат Рівнеради Олексій Муляренко є великим фанатом спорту №1 у Рівному.

Аби не втратити форму, спортсмен займається кардіотренуванням, віджиманням та підтягуванням:

Це, правда, не те – не мотоцикл. 20 раз підтягнутися можу і в районі 50-60 разів віджатися, – каже Марко.

"Здоровенькі були": як карантинить спідвеїст Марко Левішин

Цього року на рівненському мототреку через карантин не відбулося ще жодного тренування. Марко Левішин з нетерпінням чекає дозволу влади відкрити стадіон, бо чеські конкуренти, наприклад, за його даними, тренуються вже другий тиждень поспіль.

"Здоровенькі були": як карантинить спідвеїст Марко Левішин

Марко Левішин

Я бачив не раз, що хлопці їздять, тренуються. В нас цієї можливості на даний час немає, тому я дуже втрачаю, що мав вже проїхати пару гонок і тренувань. А з другої сторони – трохи більше часу є на підготовку техніки: щось переробити, щось придумати краще.

З початку карантину занять з учнями у Рівненському спортивно-технічному клубі немає. Водночас ті, хто мають бажання, за словами директора Сергія Головні, можуть дистанційно слухати лекції, скажімо, з роботи карбюраторів чи використання паливно-мастильних матеріалів.

На базі клубу охочі можуть хіба приводити до ладу своїх залізних коней. Левову ж частину підготовки до наступного сезону спідвеїсти змушені проводити вдома.

"Здоровенькі були": як карантинить спідвеїст Марко Левішин

Сергій Головня

Батькам роздано задачу займатися фізично з хлопчиками, щоб, сподіваюся, вже зовсім скоро, коли пандемія закінчиться, всі були хоч більш-менш в нормальній фізичній формі, щоб починати вже тренуватися на мототреці, – каже Сергій Головня.

Відкриття спідвейного сезону у Рівному планували на 21 квітня. Відкриту особисту першість України, яка мала відбутися цього дня, за словами Сергія Головні, перенесуть, імовірніше за все, на початок серпня. Значно туманнішою сьогодні виглядає ситуація зі змаганнями півфіналу Чемпіонату Європи.

Сергій Головня розповідає, що головна проблема проведення змагань зі спідвею для українців – у закритті кордонів, тому що в Україні неможливо проводити жодних змагань без участі іноземних спортсменів.

Півфінальні змагання Чемпіонату Європи, за словами директора Рівненського міського спортивно-технічного клубу, зірвалися не лише в Україні, а й у Німеччині, Чехії та Угорщині. Сергій Головня не впевнений, чи можливо буде перенести їх на пізніший термін, оскільки міжнародний календар гонок цьогоріч є надзвичайно насиченим.